دوشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۶

آموزش مجازی دروس تخصصی حوزه در
«حوزه مجازی مهندس طلبه»

هم اکنون ثبت نام کنید

ارتقایی چیست؟

مقدمه

ارتقایی یکی از مطالب بسیار مهمی است که مقاضیان حوزه قبل از ورود به حوزه باید از آن اطلاع داشته باشند، چه بسا اگر از آن بی اطلاع باشند خسران بزرگی نصیبشان گردد. البته بعد از اطلاع از چیستی ارتقایی لازم است شرایط و نکات شرکت در آزمون ارتقایی به دقت مطالعه گردد زیرا ارتقایی مانند شمشیر دولبه میماند که استفاده درست از آن میتواند برای یک طلبه (مخصوصا طلابی که بعد از دانشگاه وارد حوزه شده اند) بسیار مفید و حیاتی و استفاده نادرست آن بسیار خطرناک باشد. در این بخش به چیستی ارتقایی میپردازیم و در مباحث آینده نکات مهمی درباره چگونگی شرکت در ارتقایی را بیان خواهیم کرد.

آزمون ارتقایی یکی از فرصت هایی است که سیستم آموزشی حوزه برای طلاب جدید در نظر گرفته است تا افرادی که مایلند ، یک یا چند سال درسی حوزه را خارج از سیستم حوزه مطالعه کرده و بعد از آن در آزمون آن سال شرکت نمایند، و در صورت قبولی فرد متقاضی در آزمون ارتقایی، نمره قبولی آن درس برای فرد در نظر گرفته شده و میتواند در سال بعدی شرکت نماید.

ارتقایی چیست؟

ارتقایی به صورت خلاصه مانند آزمون جهشی موجود در سیستم آموزش و پرورش میباشد که این بار این امکان برای طلاب در نظر گرفته شده است. البته تفاوت هایی میان آزمون جهشی با آزمون ارتقایی وجود دارد که از بیان آن صرف نظر میکنیم.

حتما بخوانید:  هدف

متقاضیان حوزه، قبل از ورود به حوزه میتوانند یک یا چند پایه (سال) درسی حوزه را قبل از ورود به حوزه مطالعه کرده و در هنگام ورود به حوزه امتحان دهند و در صورتی که در آزمون پذیرفته شدند میتوانند در سال های بعدی شرکت نمایند. برای مثال اگر فردی تمام دروس درسی سال اول حوزه را به صورت کامل مطالعه کرد، در ماه ابتدایی ورود به حوزه میتواند در آزمون ارتقایی شرکت کرده و در صورت قبولی در این آزمون در سال دوم شرکت نماید. با این کار یکسال از عمر خود را صرفه جویی کرده و از سال دوم ادامه خواهد داد.

لازم به ذکر است که قوانین شرکت در ارتقایی برای متقاضیان جدید الورود به حوزه با طلاب در حال تحصیل متفاوت میباشد و در این کتاب تنها به شرایط و نکات آزمون ارتقایی برای متقاضیان جدید الورود حوزه پرداخته میشود.

 در صورت داشتن هرگونه سوال درباره ارتقایی و شرایط آن میتوانید در نظرات همین مطلب یادداشت نمایید تا در اسرع وقت جواب آن را دریافت نمایید.

۴ نظر

  1. سلام علیکم آیاشرط سنی دارد

  2. با سلام میشود بعد از ثبت نام در حوزه برای ارتقایی اقدام کرد و از پایه های بالاتر شروع کرد چون دروس را جایی نزد استاد خارج از حوزه خواندم.تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضمانت ۱۰۰ درصدی رضایت شما
شما از لحظه ثبت نام تا 30 روز فرصت دارید که در صورت عدم رضایت از کیفیت کلاس ها انصراف دهید و تمام هزینه پرداختی را دریافت نمایید.

دانلود جلسات صرف ۲
اگر نیاز به جلسات بیشتری از صرف 2 دارید، لطفا ایمیل خود را وارد نمایید تا هم اکنون برای شما ارسال گردد.
اگر این صفحه را ببندید دیگر امکان مشاهده فیلم های صرف 2 را نخواهید داشت