سه شنبه , ۳ مرداد ۱۳۹۶

آموزش مجازی دروس تخصصی حوزه در
«حوزه مجازی مهندس طلبه»

هم اکنون ثبت نام کنید

سوالات متداول

پرسش: آیا دوره حاضر فقط به برادران اختصاص دارد؟

پاسخ: خیر؛ خواهران و برادران می‌توانند در این دوره شرکت فرمایند.

توضیح: دوره حاضر بصورت کاملا مجازی بوده و محذوری برای شرکت خواهران وجود ندارد.

پرسش: منبع اصلی این دوره چیست؟

پاسخ: پیش‌فرضِ این پرسش، برخاسته از دیدگاه محتوا-محور به آموزش زبان است که در آن، دوره آموزشی پیرامون منبع واحدی طراحی شده است.

توضیح: در این دوره و دوره‌های بعدی، هدف شیوه آموزشی ما، توانمند کردن زبان‌آموزان در مهارت‌های ضروری و پایه‌ای زبان است. در راستای تحقق این هدف، از منابع آموزشی مانند بسته آموزشی Face2Face استفاده شده است که در اختیار زبان‌آموزان نیز قرار خواهد گرفت؛ لیکن هیچ تعهدی نسبت به منبعِ آموزشی خاصی در این دوره‌ها وجود ندارد؛ بلکه تعهد به سرفصل‌های استاندارد چارچوب مشترک اروپایی یا همان CEF است. به همین دلیل، در موارد مناسب از سایر بسته‌ها و منابع آموزشی نیز استفاده می‌شود.

پرسش: آیا بعد از اتمام ترم اول، بلافاصله ترم دوم آغاز می‌گردد؟

پاسخ: خیر؛ مدت زمانی جهت جمع‌بندی ترم گذشته و اِعمال نظرات و تغییرات لحاظ شده است که نهایتا یکماه خواهد بود.

پرسش: مجموع هزینه پرداختی  برای دوره اول چه مقدار است؟

پاسخ: ۳۰ هزار تومان

توضیح: هزینه ترم اول دوره مقدماتی ۳۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است؛ لیکن برای ثبت نام در این دوره، لازم است ابتدا در واحد زبان مجموعه عضو شوید تا بتوانید از کنترل پنل‌ شخصی و امکانات بخش مجازی بهره‌مند گردید که مجموع هزینه عضویت و انتخاب واحد در ترم اول ۳۰ هزار تومان میباشد.

پرسش: با توجه به پایین بودن هزینه ترم اول، آیا این هزینه در ترم های آتی افزایش پیدا میکند؟

پاسخ: بله.

توضیح: نظر به اینکه دوره حاضر، اولین دوره ایست که از سوی این مجموعه برگزار می‌شود از تخفیف استثنایی برخوردار شده است. و به هیچ عنوان با مبالغی دریافتی هیچ مجموعه دیگری حتی قابل مقایسه هم نیست. البته زبان‌آموزانی که در این دوره اول ثبت نام کرده باشند از تخفیفات ویژه اولین دوره‌های بعدی نیز بهره‌مند خواهند گشت.

ضمنا، طبق توافق نظر تیم‌ مدیریت، آموزش و بخش فنی بر اصلِ توسعه یادگیری زبان، حتی در بیشترین میزان در آینده هم، هزینه دوره‌ها با سایر مراکز آموزش مجازی قابل مقایسه نخواهد بود.

پرسش:  مجموعا این دوره (از مقدماتی تا پیشرفته) چه مدت به طول می انجامد؟

پاسخ: مجموع این دوره از ۲۴ ترم تشکیل شده است.

پرسش: کلاس ها به صورت تصویری برگزار میگردند یا صوتی؟

پاسخ: جلسات، صوتی-تصویری هستند.

توضیح: آموزش مجازی زبان، بصورت صرفا صوتی، از نظر ما غیرممکن است.

پرسش: کلاس ها به صورت آفلاین برگزار میگردند یا آنلاین؟

پاسخ: جلسات به دلیل امکان دسترسی زبان‌آموزان در هر لحظه از روز، بصورت آفلاین برگزار می‌شوند.

توضیح: با شروع هر جلسه، زبان‌آموزان به تمامی محتوای جلسه دسترسی خواهند داشت و می‌توانند در هر ساعتی از روز از آن‌ها بهره‌مند گردند.

پرسش: با توجه به اینکه سطح زبان انگلیسی من از مقدماتی بالاتر است، آیا هم‌اکنون امکان تعیین سطح و شرکت در سطوح بالاتر وجود دارد؟

پاسخ: خیر، در حال حاضر، فقط دوره مقدماتی به زبان‌آموزان عزیز ارائه میگردد و این دوره مناسب افرادی است که می‌خواهند بصورت پایه‌ای و از سطح مقدماتی یادگیری زبان را آغاز نمایند. البته، در آینده و با رسیدن زبان‌آموزانِ سطح مقدماتی به سطوح بالاتر، امکان تعیین سطح و شرکت در سطوح بالاتر نیز وجود خواهد داشت. لطفا پیش از ثبت نام حتما به این نکته توجه فرمایید.

پرسش: هر هفته چه مدت زمان برای یادگیری باید صرف کنیم؟

پاسخ: هر اندازه که برای شخصِ شما نیاز باشد. ویژگی زبان‌آموز-محوری، صرف زمان به میزان نیاز هر زبان‌آموز است.

توضیح: استعداد زبان‌آموزان و سابقه آموزشی ‌آن‌ها، در زمانی که برای آشنایی، درک و کسب مهارت در هر بخشی نیاز دارند اثرگذار است. محوریت زبان‌آموز معادل این است که از پیش، یک نسخه آماده برای زبان‌آموزان پیچیده نمی‌شود و زبان‌آموز به تصمیم‌گیری درباره نیازمندی‌هایش و استقلال در انتخاب ترغیب می‌شود. از سوی دیگر، مجازی بودن دوره، این امکان را فراهم می‌کند که زبان‌آموز با سرعت خودش و عاری از هرگونه استرس در مسیر زبان‌آموزی پیش‌روی کند.