یکشنبه , ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

آموزش مجازی دروس تخصصی حوزه در
«حوزه مجازی مهندس طلبه»

هم اکنون ثبت نام کنید

سیمای طلبه آرمانی

سیمای آرمانی طلبه

مقدمه

نویسنده محترم در کتابِ «سیمای آرمانی طلبه در نگاه مقام معظم رهبری» در تلاش است که با جستجویی هوشمندانه به بخشی از صبحت های مقام معظم رهبری درباره طلاب در موضوعات مختلف بپردازد، که این موضوعات در سه بخش اصلی تقسیم بندی شده است.

حتما بخوانید:  هدف

توضیحات

استاد محمد عالم زاده نوری از جمله نویسندگان خوش ذوق و فعال در زمینه نکات طلبگی میباشد که در این سال ها بارها دست به قلم شده اند و کتابهایی با موضوعات مختلف که مستقیما مرتبط با حوزه و طلاب میباشد نوشته اند. این بار ایشان در کتابی با نام «سیمای آرمانی طلبه در نگاه مقام معظم رهبری» تلاش بر جمع آوری صحبت های مقام معظم رهبری درباره حوزه و طلاب با رویکردی خاص نموده اند. این کتاب از چند بخش تشکیل یافته است که در ادامه به توضیحات هر بخش میپردازیم:

  • مقدمه :در این بخش که به قلم استاد عالم زاده میباشده مختصری درباره حوزه های علمیه، نصاب طلبگی و… بحث نموده اند.
  • فصل اول، جامعیت اخلاقی، علمی و اجتماعی: در این بخش صحبت هایی از مقام معظم رهبری مدظله العالی جمع آوری شده است که درباره سه نصاب اصلی طلبه یعنی اخلاق، علم، اجتماع صبحت شده است. در این فصل موضوعاتی که در این سه اصل مشترک میباشد بیان شده است.
  • فصل دوم، بایسته های اخلاقی و معنوی: در این بخش صحبت هایی که اختصاص به مباحث اخلاقی طلاب میباشد، جمع آوری شده است، که میتوان به موضوعاتی نظیر خودسازی، اخلاص، معنویت، تقوا، پرهیز از حرص و تورع از حرام اشاره نمود.
  • فصل سوم، بایسته های علمی: دومین نصاب هر طلبه بایسته های علمی میباشد که در این بخش نکاتی که مقام ولایت درباره مباحث علمی طلاب و حوزویان صحبت شده است جمع آوری گشته است که میتوان به موضوعاتی نظیر اجتهاد و تولید علم، تعمق و تفکر، آشنایی با علوم روز، مطالعه آثار شهید مطهری و فراگیری زبان خارجی اشاره نمود.
  • فصل چهارم، بایسته های اجتماعی: در این بخش مسائلی که طلاب در برخورد با اجتماع باید اطلاع داشته باشند و بعد از آن درباره نوع رفتارشان با اجتماع رعایت کنند بیان شده است، مانند آگاهی سیاسی، درک مسائل اجتماعی، قدرت تحلیل سیاسی، حضور در صحنه، احساس وظیفه
  • فصل پنجم، بایسته های اقشار خاص حوزوی: در آخرین بخش این کتاب به مباحث مختص طلاب پرداخته شده است که این قشر جامعه باید در عمر طلبگی به رعایت آنها اهتمام کافی داشته باشند. مانند مباحث تبلیغی و تحقیقی

نتیجه

در انتها به تمامی طلاب جوان مطالعه این کتاب توصیه میگردد تا با مطالعه و به کارگیری این نکات ارزشمند گامی بلند در ارتقای انگیزه و هدف خود در ادامه مسیر طلبگی ایجاد نمایند.

 

تبریک!
شما میتوانید از شهریه «حوزه مجازی» به مبلغ 119 هزار تومان استفاده نمایید.
تا 24 ساعت آینده فرصت دارید با شماره زیر تماس گرفته و شرایط استفاده از این فرصت استثنائی بهره مند شوید. (همه روزه از ساعت 11 الی 19)
۰۹۱۰۸۲۱۸۰۲۳
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.