پنج شنبه , ۲۳ آذر ۱۳۹۶

آموزش مجازی دروس تخصصی حوزه در
«حوزه مجازی مهندس طلبه»

هم اکنون ثبت نام کنید

هدف

یکی از مهم ترین فعالیت هایی که متقاضیان حوزه، قبل از ورود به حوزه باید با دقت انجام دهند تفکر، تحقیق و مشورت درباره اهداف خود میباشد. در موارد بسیار زیادی مشاهده شده است که افراد بدون داشتن هدف دقیق اقدام به ثبت نام در حوزه علمیه نموده اند. عمده این گونه افراد در دراز مدت یکی از دو مسیر زیر را بر می گزینند:

  • ترک تحصیل

    در این حالت فرد بعد از چندین سال تحصیل در حوزه علمیه به علت نداشتن هدف مناسب مجبور به ترک حوزه میشود و این کار باعث ضربه صدمات جبران ناپذیری به خود فرد و حوزه علمیه میگردد. فرد چند سالی از بهترین سال های زندگی خود را در حوزه سپری کرده و بعد از چند سال به خاطر نداشتن هدف مجبور به ترک حوزه میشود. در خیلی از این موارد فرد گمان به نامناسب بودن محیط حوزه میکند و در مواردی مقصر اصلی عمر از دست رفته خود را حوزه میداند، در صورتی که مشکل اصلی نه حوزه علمیه بلکه بی هدف بودن خود فرد می باشد. ترک تحصیل علاوه بر مشکلاتی که برای فرد ایجاد میکند، هزینه های سنگینی بر حوزه علمیه هم تحمیل میکند، چرا که اولا حوزه علمیه برای تربیت این فرد در این سال ها هم امکانات مالی هزینه کرده است و علاوه بر آن حوزه های علمیه به علت محدودیت امکانات، ظرفیت کافی برای جذب همه متقاضیان را نخواهد داشت و این فرد در حقیقت فضای تحصیل یک طالب علم حقیقی را اشغال کرده است. حوزه علمیه بر روی این فرد سرمایه گذاری زمانی و مالی زیادی انجام داده است که متاسفانه با ترک تحصیل تمام این سرمایه ها از بین خواهد رفت.

  • کاهش یا از دست دادن انگیزه

    تعدادی از این متقضیان در ادامه تحصیل حوزه با کاهش انگیزه مواجه میگردند که این مشکل میتواند صدمات زیادی بر خود فرد و همچنین جامعه حوزوی ایجاد نماید. هر طلبه برای ادامه حیات طلبگی خود نیاز به انگیزه کافی خواهد داشت در غیر این صورت در دراز مدت ادامه تحصیل و فعالیت در حوزه برایش سخت و دشوار خواهد شد. عمده افراد جامعه برای انتخاب شغل به سراغ مشاغل با درآمد بالاتر میروند. ولی طلبه بر خلاف جریان رایج جامعه در کسوتی ورود پیدا کرده است که نه تنها درآمد کافی و مناسبی ندارد علاوه بر آن با مشکلات عدیده ای در جامعه باید دست و پنجه نرم نماید. پس تنها مسئله ای که میتواند باعث حرکت پرشتاب یک طلبه به سوی جلو شود نه بحث مالی بلکه بحث انگیزشی میباشد که متاسفانه در این گونه افراد این بحث کم رنگ یا بی رنگ گشته است.

حتما بخوانید: ملاک پوشیدن لباس طلبگی

با این توضیحات توضیحات میتوان دریافت، نیاز اصلی هر طلبه داشتن یک هدف برای ورود به حوزه میباشد تا بتواند در آینده زندگی طلبگی با انگیزه کافی این راه را بپیماید. و توصیه اکید میشود متقاضیان ورود به حوزه حتما قبل از ثبت نام زمان کافی برای یافتن اهداف حوزوی صرف نمایند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضمانت ۱۰۰ درصدی رضایت شما
شما از لحظه ثبت نام تا 30 روز فرصت دارید که در صورت عدم رضایت از کیفیت کلاس ها انصراف دهید و تمام هزینه پرداختی را دریافت نمایید.

دانلود جلسات صرف ۲
اگر نیاز به جلسات بیشتری از صرف 2 دارید، لطفا ایمیل خود را وارد نمایید تا هم اکنون برای شما ارسال گردد.
اگر این صفحه را ببندید دیگر امکان مشاهده فیلم های صرف 2 را نخواهید داشت