جمعه , ۲۴ آذر ۱۳۹۶

آموزش مجازی دروس تخصصی حوزه در
«حوزه مجازی مهندس طلبه»

هم اکنون ثبت نام کنید

وقت نماز

جناب آقای حاج معین شیرازی ساکن تهران نقل فرمودند که روزی به اتفاق یکی از پسر عموهایم در خیابان تهران ایستاده، منتظر تاکسی بودیم تا سوار شویم و به محل موعود برویم. قریب نیم ساعت ایستادیم. هر چه تاکسی می آمد یا پر از مسافر بود و یا نگه نمی داشت و خسته شدیم. ناگاه یک تاکسی آمد و خودش توقف کرد و به ما گفت: آقایان بفرمایید سوار شوید و هر جا می خواهید بفرمایید تا شما را برسانم. ما سوار شدیم و مقصدمان را گفتیم. در اثناء راه من به پسر عمویم گفتم: شکر خدای را که در تهران یک رانندۀ مسلمانی پیدا شد که به حال ما رقت کرد و ما را سوار نمود. راننده شنید و گفت: آقایان تصادفاً من مسلمان نیستم و ارمنی هستم. گفتیم: پس چطور ملاحظۀ ما را نمودی؟ گفت: اگرچه مسلمان نیستم، اما به کسانی که عالم مسلمان ها هستند و لباس اهل علم در بر دارند عقیده مندم و احترامشان را لازم می دانم، به واسطۀ امری که دیدم.وقت نماز

پرسیدم: چی دیدی؟ گفت: سالی که مرحوم آقای حاج میرزا صادق مجتهد تبریزی را به عنوان تبعید از تبریز به تهران حرکت دادند، من رانندۀ اتومبیل ایشان بودم. در اثناء راه نزدیک به درخت و چشمۀ آبی شدیم. آقای مجتهد تبریزی فرمودند: این جا نگاه دار تا نماز ظهر و عصر را بخوانم. سرهنگی مأمور ایشان بود و به من گفت: اعتنا نکن و برو. من هم اعتنایی نکرده رفتم تا محاذی آب رسیدم. ناگهان ماشین خاموش شد و هر چه کردم روشن نگردید. پیاده شدم تا سبب خرابی آن را بدانم هیچ نفهمیدم و مرحوم آقا فرمود: حالا که ماشین متوقف است، بگذارید نماز بخوانیم. سرهنگ ساکت شد. آقا مشغول نماز گردید من هم سرگرم باز کردن آلات ماشین شدم. بالاخره هنگامی که آقا از نماز فارغ شد و حرکت کرد فوراً ماشین روشن گردید. از آن روز من دانستم که اهل این لباس نزد خدای عالم محترم و آبرومندند.

حتما بخوانید:  روزی طلبه

واعظ شهیر آقای سید حسین حائزی نیز می فرمودند: «من بارها تجربه کرده ام هر گاه عمامه بر سر دارم، مشمول عنایات ویژۀ امام عصر هستم و در پاسخگویی به سئوالات، آمادگی بیشتر دارم. لذا اگر در منزل باشم و کسی از نزدیکان سئوالی بپرسد یا تلفنی از من درخواست مشاوره شود، اول عمامه بر سر می گذارم سپس پاسخ نهایی را می دهم». بسیاری از روحانیون به ویژه در سال های نخست معمم شدن تجربه هایی از این قبیل را به یاد می آورند. این جملۀ شهید مطهری هم بسیار جالب توجه است: «من در تمام عمرم یک افتخار بیشتر ندارم، آن هم همین عمامه و عبادست».

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضمانت ۱۰۰ درصدی رضایت شما
شما از لحظه ثبت نام تا 30 روز فرصت دارید که در صورت عدم رضایت از کیفیت کلاس ها انصراف دهید و تمام هزینه پرداختی را دریافت نمایید.

دانلود جلسات صرف ۲
اگر نیاز به جلسات بیشتری از صرف 2 دارید، لطفا ایمیل خود را وارد نمایید تا هم اکنون برای شما ارسال گردد.
اگر این صفحه را ببندید دیگر امکان مشاهده فیلم های صرف 2 را نخواهید داشت