این همه جوان مشتاق و تشنه‌ی معارف کِی وجود داشت؟ امروز این جوانهای دانشجو و غیر دانشجو را که مشاهده میکنید – حالا من دانشجوها را میگویم – همه‌شان تقریباً و تغلیباً مشتاقند از مفاهیم اسلامی و معارف اسلامی چیزهائی را بشناسند و چیزهائی را بفهمند و سر در بیاورند. من و شما باید زمینه فراهم کنیم که بتوانیم به آنها جواب دهیم. این فرصت تا امروز کِی برای روحانیت وجود داشته؟ علاوه بر این، ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست. اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است؛ نبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده‌ای کردید؟ نظام اسلامی یک چنین خدمتی به ما معممین و روحانیون کرده. مگر میتوانیم خودمان را کنار بگیریم؟ «بیانات مقام معظم رهبری در دیدار علما و روحانیون خراسان شمالی ۹۱/۰۷/۱۹  »

با بررسی دقیق نقشه‌راهی که از سوی سکان‌دار انقلاب صادر شده است، به این نتیجه می‌رسیم که باید در جبهه جنگی پیش‌رو، از دو حیث موجبات به زانو درآمدن دشمن را فراهم نماییم: محتوا و ساختار.

و اما حال حاضر، یعنی در شرایطی که اسلام عزیز در مرکزیت حلقه محاصره دشمنان، زیر انواع تازیانه‌ها و اهانت‌ها قرار دارد، وجود نهادی جهت معرفی چهره واقعی اسلام و نیز تربیت انسان‌های متعهد که توانایی تبلیغ این دین مبین را کسب نموده باشند، بیش از پیش احساس می‌شود.

امروز سربازان خمینی کبیر(قدس سره) در هر دو سنگر دانشگاه و حوزه‌علمیه مراتب ترقی را پیموده، سعی در راه اندازی مرکزی دارند که بتواند موجبات ذلت دشمنان را ایجاد نماید و از راه نفوذ در قلب‌های سلیم، دشمنان را به اضمحلال و نابودی بکشاند.

گروه تبلیغی ذوالفقار که دارای مجوز رسمی از دفتر تبلیغات اسلامی می باشد با نام «حوزه مجازی مهندس طلبه» در فضای مجازی از سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را آغاز کرده است که در آن، دانشجویان و طلاب با کسب تجارب همه‌جانبه و توجه بر نقاط‌قوت و ضعف حوزه و دانشگاه و نیز ظرفیت‌های موجود در فضای مجازی، اقدام به تاسیس “مرکز آموزش مجازی دروس حوزه علمیه” نموده‌اند.

این مرکز توسط طلاب‌جوان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های مختلف کشور ایجاد گردیده و هم‌اکنون در شهر مقدس قم فعالیت دارد.

امید است با عنایات خاصه حضرت ولیعصر (عج) هر روز شاهد پیشرفت های روز افزون این مرکز در عرصه تبلیغ دین مبین اسلام باشیم.

علت نام گذاری «مهندس طلبه»

با توجه به اینکه جزو اهداف اصلی این مجوعه نزدیکی بیشتر حوزه با دانشگاه بوده است، مهندس نماد دانشگاه و طلبه نماد حوزه در نظر گرفته شده است.

نرم افزار و اپلیکیشن اندروید

کلاس های آنلاین «نماز شبی ها»

این کلاس‌ها، هر روز نیم ساعت قبل از اذان صبح به صورت زنده برگزار می‌گردد. برای ورود به کلاس (نیم ساعت قبل از اذان صبح) می‌توانید اینجا کلیک نمایید

برخی دوره های تولید شده توسط این مجموعه عبارتند از:

برخی از کتاب‌های حوزوی تدریس و تولید شده توسط این مجموعه:

برخی دروس غیرحوزوی تدریس و تولید شده در این مجوعه:

برخی جزوه‌های نموداری و تلخیص‌های تولید شده:

پاسخ به ده‌ها سوال مشاوره

برای دسترسی به ده‌ها مشاوره اینجا کلیک نمایید

همکاری با ما

در صورتی که شما دروس حوزوی و یا مذهبی و دینی تدریس کرده‌اید، می‌توانید با نام خودتان در سایت «حوزه مجازی مهندس طلبه» منتشر نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

راه‌های ارتباطی با ما

در صورتی که مایلید با این مجموعه در ارتباط باشید، از طریق شبکه‌های اجتماعی و پیامرسان‌ها این کار میسر می‌باشد.