نظرات دانشجویان اولین دوره «تغییر عادت و ترک گناه»

سرکار خانم هدی عدالتی‌فرد

سرکار خانم سپیده امیری

جناب آقای محمود کریمی (بخش ۱)

جناب آقای محمود کریمی (بخش ۲)

سرکار خانم فرزانه کرمی

جناب آقای آرمین غلامی

سرکار خانم ندا نظریان

جناب آقای حمید عاشوری

جناب آقای امیر صادق زاده

جناب آقای محمد مشهدی – طلبه

جناب آقای مرتضی قنبری

جناب آقای قاسم سوری

طاهره حیدری

با عرض سلام خدمت دوستانی که قصد شرکت در دوره ترک عادت های حوزه مجازی مهندس طلبه رو دارند.

من به عنوان یکی از شرکت کنندگان دوره اول این برنامه از روش و برنامه ریزی این دوره راضی بودم و برام بسیار مفید بوده.

مدت‌ها بود که قصد برنامه ریزی برای کارهام به خصوص موارد اخلاقی و دینی یا حتی درسی و ورزشی داشتم و انجام دادم و همیشه به شکست برخوردم یا به سرانجام نرسوندم، چون شاید نه انگیزه کافی و نه اطلاعات صحیح داشتم.

تا اینکه با این دوره آشنا و همراه شدم.

امروز که‌این متن رو مینویسم چهل روز از شروع دوره گذشته و هر روزش چهار صفحه قرآن و دو صفحه مطالعه کتاب و ترک فضای مجازی غیر ضروری رو داشتم، و به گفته جناب مدیر قصد ادامه این برنامه رو ان شاالله تا آخر عمر رو دارم، همینطور برای دوره های بعدی تفسیر قرآن و ترک غیبت و ورزش رو قصد دارم.

دلیل موفقیت من تو این مدت (که قبلا خیلی سابقه نداشته دوام برنامه هام به این مدت) :۱)برنامه ریزی دقیق و حساب شده این دوره و ۲) اطلاعات خوب و مفید برای چگونگی انجامش بوده که به من کمک بزرگی کرده تا موفق بشم.

نمیدونم توی فضای حقیقی کشور ایران چنین موقعیت هایی برای شما هست یا نه، اما برای من که در کشور استرالیا زندگی میکنم همچین دوره ای حکم نعمت و لطف الهی بوده که بهم داده شده و همیشه دعاگوی مدیر و بانی این دوره و برنامه هستم، همچنین بزرگواری که در رسیدن فایل های دوره به من کمک کردن.

امیدوارم بتونم قدردان این نعمت باشم و بخوبی ازش استفاده کنم و اگر شماهم قصد تغییر و پیشرفت توی زندگی تون رو دارید فرصت شرکت در این دوره رو از دست ندین.


محمد تاج آبادی

در اینکه دوره ترک عادت مفید بوده شکی نیست و به دقت موارد مشارطه و مراقبه و محاسبه توش رعایت میشه و به صورت خیلی دقیق و کاربردی باعث میشه هم عادت های بدت رو ترک کنی و هم کارایی رو که مدت ها تو ذهنت بوده انجام بدی، الان میسر شده
من این دوره رو به خیلی از دوستام معرفی کردم چون به نظرم خیلی میتونه به همه کمک کنه
یاعلی


زهرا باریده

«دوره تغییر عادت»؛ اسم جذاب و وسوسه انگیزی برای یک دوره که در کنار ایجاد امید به روزهای بهتر، ترس از تکرار کلیشه های ناکار آمدِ هزار بار شنیده شده را هم به همراه خود می آورد. کلیشه هایی که در بیان این دست مباحث راحت می شود دچارشان شد. اما این دوره با همه راه درازی که در سایه مهیا شدن شرایط و امکانات لازم در پیش دارد، خود را از غلتیدن در ورطه ی این کلیشه ها رها کرده و حرف های زیادی برای گفتن دارد. مدرس محترم دوره در کنار ارائه یک راه کاملا عملی و کاربردی در مسیر تحقق تغییر عادات، با برخورد قاطع و سختگیرانه در انجام تکالیف، مهمترین درس این دوره را به محصلین طالب و پیگیر خود میدهد: «زندگی در کنار سختی ها و مشکلات همیشه جریان داشته است و با وجود هیچ مشکلی نباید حتی یک لحظه ایستاد.»
خوب که فکر میکنم همین «امروز این مشکل را دارم و از فردا دوباره شروع میکنم»ها سالهاست مرا از تحقق رویاهایم دور کرده و من هنوز «نه همانم که باید!» که بر فرض اگر این تنها آموخته من از این دوره باشد، مرا کفایت میکند.


محمد حسینی

باسلام خدمت استاد گرامی

در ابتدا وقتی با این دوره آشنا شدم و با سختگیری‌های شما درباره تکلیف روبروی شدم خیلی ناراحت شدم. تصمیم به ترک دوره را داشتم. ولی وقتی تلاش‌ های شما را مشاهده کردم تصمیم به ادامه دوره گرفتم.

الان که تقریبا ۴۰ روز از دوره گذشته خدا را شکر میکنم که دوره را ترک نکردم و ادامه دادم. چون این دوره باعث تحول بزرگی در زندگی بنده شد. الان بعد از ۴۰ روز به کارهایی دست پیدا کردم که قبلا در خواب هم مشاهده نمیکردم. هر روز نماز صبح را اول وقت میخوانم. هر روز مسجد میروم (سالیان سال هست که از مسجد فراری بودم) هر روز قرآن و مطالعه کتاب دارم. روابطم با همسرم خیلی خیلی بهتر شده و عصبانیم را خیلی بهتر کنترل میکنم. از شما و همه تیم با تلاششتان خیلی متشکر هستم.


مریم مصطفوی نیا

بنده برای ترک عادات اشتباه و ملکه کردن عادات درست در زندگی بارها تلاش کردم منتهی در اکثر مواقع کم می آوردم و برنامه خود را رها میکردم اما حضور در دوره ترک عادت این کمک را بنده کرد به دلیل حضور استاد محترم که پیگیر هستند و فعالیتهای ما را دلسوزانه رصد میکنند انسجام در عمل پیدا کنم و اصولی برنامه را جلو ببرم .توصیه میکنم دوستانی که امایل دارند به جهاد با نفس خود بپردازند در این دوره شرکت کنند تا با برنامه های اصولی به هدف خود نزدیک شوند . به امید موفقیت


حبیب الله حبیبی

سلام
به نظر من این دوره واقعا دوره خیلی خوبی هستش و همین که یک نفر هر چند وقت یکبار روی پیشرفت افراد نظارت داره و تذکر میده خیلی عالیه. البته خب با توجه به اینکه دوره اولی هست که این دوره برگزار میشه، حتما نقص هایی هم داره که ان شاء الله با همت دوستانی که در دوره شرکت میکنند این نواقص برطرف بشه و روز به روز شاهد تکمیل این دوره باشیم. البته این نکته مهم هست که کسانی که در این دوره شرکت میکنن عزم راسخی در تغییر عاداتشون داشته باشن وگرنه هیچ نتیجه ای نمی تونن بگیرن.
درباره اثر این دوره در زندگیم هم بگم، همین که این دوره باعث شده من هر روز مراقبت کنم از کارهای خودم، عزم من رو برای ترک یا انجام خیلی از عادات دیگه جزم کرده و حتی میتونم به خودی خود راهکارهایی رو برای چگونگی این کار جلوی پای من میگذاره، این که کدوم قدم رو کی و چه مقداری بردارم تا روند رشد من سریع تر و در عین حال مداوم باشه. ممنونم از شما آقای حسینی نژاد که با وجود مشغله زیاد دغدغه این مسائل رو برای نسل نوجوان و جوانمون دارید.


سیده ماندانا هاشمی – استاد دانشگاه

باسلام واحترام این دوره از چند جهت بسیار مفید است اول آن که با مراقبه مستمر پی بردم عادت های زیادی هست که از آن غافلم و جلوی پیشرفتم را گرفته است. دوم روش کار کاملا عملی و به دور از شعار زدگی است .سوم استادمحترم تلاش خوب و قابل تقدیری جهت ارتقاوبهبود سطح دوره دارند.به نظر من این دوره بسیار نوآورانه ومفید است واز این که درآن ثبت نام کردم خوشحال هستم وتغییرات خوبی را در زنگی شخصی می بینم که مهمترین آن این است که آفت بزرگ زندگی یعنی غفلت با مراقبه های مکرر در این دوره کمتر شده است. اجرکلیه دست اندر کاران این دوره مفید با آقا امام زمان(عج)


محمد رضا تقی زاده فانید

دوره تغییر عادات دوره بسیار عالی و پر محتوایی هست بصورتی که طراح و مدرس محترم اکثر نکات و روایات و فنون مرتبط با این امور را بصورت کاملا جامع و کامل گرد آوری نموده است و این درحالی است که صرف گرد آوری این مطالب کاری بس مشکل و برای افراد عادی طاقت فرسا است.

بنده در این دوره علاوه بر آموختن چگونگی ترک و یا ایجاد عادات، نکات بسیاری را در مورد سبک زندگی اسلامی آموختم و صادقانه اعلام میکنم این دوره برای هر انسانی لازم است.

یاعلی


سحر جبلی

سلام وقت بخیر
روشهای شما خیلی خوب و پخته و یه جورایی آزمون پس داده بود چون خودتون فرمودید قبلا خودتون این راه رو طی کردید
من خیلی درباره خود سازی تلاش میکردم مثلا دفتر برمیداشتم و اعمالمو مینوشتم ولی خیلی برام زجر آور بود و بعد یه مدت رها میکردم انگار نمیخواستم با ضعفام رو به رو بشم و قدمهای اولم خیلی بزرگ و سخت بود ک منجر به شکست میشد
ولی توصیه های شما عملیاتی و کاربردی بود
ممنون از وقتی ک میزارید
اجرکم عندالله


روح الله شفیع زاده

سلام علیکم
به نظر من دوره بسیار کاربردی و خوبی هست و نکاتی جزیی خوبی در این دوره مطرح میشه که کمتر جایی میشه پیدا کرد
از همه مهمتر پیگیری و سخت گیری شما برای انجام تکالیف هست که باعث شده مخاطبینی که واقعا دنبال تغییر خود هستند راهشون رو بدون وقفه طی کنند.
از دیگر خوبی های این دوره اینه که ادم خودش رو همراه یه عده ادم هایی میبینه که دارن یه مسیر رو باهم طی میکنند و این انگیزه خوبی برای شخص به وجود میاره
به نظر من باید بعد اتمام دوره هم این تعامل و تبادل نظرها وجود داشته باشد تا در ادامه مسیر افراد انگیزه لازم رو داشته باشند.


مهرانگیز معتمدی

بسمه تعالی

تابستان امسال، نقطه عطفی در زندگی بنده بود؛ چون این سعادت را داشتم در دوره ای شرکت کنم که به جرأت می توانم بگویم در نوع خود بی نظیر بود.

در دوره مجازی “ترک گناه و تغییر عادات” که توسط استاد حسینی نژاد برگزار گردید، مهارت هایی را کسب کردم که در تغییر عادات بسیار مؤثر بود. البته، در طول دوره نیز از راهنمایی های ارزشمند این استاد بزرگوار بهره مند شدم.

اکنون که حدود ۴۰ روز از آغاز این دوره می گذرد از یک سو، به خاطر پیشرفتی که داشته ام بسیار خوشحالم و از سوی دیگر، افسوس می خورم؛ بابت سال هایی از عمرم که بدون مداومت بر محاسبه نفس سپری شد


مرتضی دادگر

سلام
دوره ترک عادت یکی از مفیدترین دوره هایی هست که تو این چند وقت به صورت مجازی شرکت کردم و یه جورایی میشه گفت میتونه موتور محرک انسان برای انجام کارهایی باشه که مخصوصا کسالت و تنبلی انسان رو از انجامشون باز میداره
این موضوع رو باید مد نظر داشت که ما تو یه سیستم آموزشی بزرگ شدیم که همه برا درس خوندن یا انجام تکالیف تا لحظه اخر مقاومت میکردن و به قولی اکثریت شب امتحانی بودن


طاهره بهرامیان

سلام علیکم،این دوره واقعا دوره خوبی هس مخصوصا این نظارتی ک روی فرستادن تکالیف دارین تأثیرش تو زندگیم باعث شد ک منظم وبا مسئولیت تر بشم.تشکر فراوان از شما


زهرا سادات مرتضای

سلام
به خاطر وجود دوره شما سمت انجام کار کشیده میشی و ممکنه حتی مجبوری کار رو انجام بدی که خوبه
و نکته خوب در زندگی من باعث شده توجه من به اذان بیشتر و در اون زمان فکر به نماز و خدا در ذهن من بیشتر شده