نظرات دانشجویان پنجمین دوره «تغییر عادت و ترک گناه»

محمد حسین توفیقی شیرازی – معلم (بخش ۱)
محمد حسین توفیقی شیرازی – معلم (بخش ۲)

شامیر حسین نظر علی – طلبه و مهندس کامپیوتر از فرانسه (بخش ۱)
شامیر حسین نظر علی – طلبه و مهندس کامپیوتر از فرانسه (بخش ۲)
شامیر حسین نظر علی – طلبه و مهندس کامپیوتر از فرانسه (بخش ۳)

سجاد بابایی – طلبه

علیرضا عباسی قادی – کارشناسی ارشد برق

صادق فلاح – مهندس معماری

نوید حجتی زاده – معلم

سیده زهرا موسوی – خانه دار (کارشناسی ارشد شیمی)

سرکار خانم میرزکی

زهرا اسحاقیان – طلبه

شبنم نورالهی – روانشناس کودک و نوجوان

زهرا معروف مشاط – طلبه (مهندس برق)

مریم سادات کمالی – خانه دار (کارشناسی شیمی)

سعیده نیازی – خانه دار (بخش ۱)
سعیده نیازی – خانه دار (بخش ۲)
سعیده نیازی – خانه دار (بخش ۳)

طاهره پرتوی – خانه دار (کارشناسی ارشد فلسفه)

مرضیه معدلی (بخش ۱)
مرضیه معدلی (بخش ۲)

خدیجه ایرجی نیا – طلبه و مشاور (بخش ۱)
خدیجه ایرجی نیا – طلبه و مشاور (بخش ۲)
خدیجه ایرجی نیا – طلبه و مشاور (بخش ۳)
خدیجه ایرجی نیا – طلبه و مشاور (بخش ۴)

محمد دمیرچی‌لو

اینجانب محمد دمیرچی لو ۴۵ ساله تاکنون موفقیت های زیادی از نظر خودم در زندگی کسب کرده بودم ولی از وقتی که با این دوره تغییرعادت و ترک گناه آشنا شدم و از طرفی این دوره بنا رو بر استفاده از مطالب اسلامی گذاشته بود انگیزه من رو بیشتر کرد تا با این دوره آشنا و در اون ثبت نام کنم بسیار از استاد حسینی کمال تقدیر و تشکر را دارم که دوره را بسیار عالی طراحی کرده بودند و مطالب بسیار دقیق و اصولی و مطابق با قوانین اسلامی تبیین شده بود مخصوص بحث فرمانده جنگ و ارتباط با امام زمان و همچنین قسمت هدف و برنامه ریزی بسیار استادانه و تجربی و علمی توضیح داده شده بود قسمت سقف و کف و کپسول اضطراری از اون بحثهایی بود که من در هیچ کتابی حتی اشاره ای به اون ندیده بودم و خودم هم از کف و سقف استفاده می کردم ولی واقعا بحث کپسول اضطراری از اون مطالب بکری بود که توسط شما ابداع شده بود و همین نجات دهنده و ادامه دهنده انگیزه وباعث عدم قطع روال تغییر عادت می شد که نشان از کار علمی و عملی بسیار در بوجود آمدن این دوره کشیده شده است خداوند خیر کثیر به این افراد و دست اندکاران و خانواده های اونها عنایت کنه .

من بیشتر از بحث جنگ و ارتباط با فرمانده جنگ امام زمان عج استفاده کردم زیرا از وقتی که صبح ساعت ۵ بیدار میشم ارتباط با امام زمان رو مد نظر قرار می دادم و همین انگیزه شروع یک صبح همراه با تلاش و کوشش رو نوید می داد و همین طور از بحث تغییر عادت مبنی بر سقف کف کپسول اضطراری وهمینطور بحث هدف و دید کلی نسبت به اهداف و سپس عملیاتی کردن آنها دقیق توضیح داده شده بود واشاره به رشد همه جانبه استعدادهای یک فرد رو داره و این نکته ای که در هیچ کتابی به اون اشاره هم نشده است جداول الف و ب و ج بسیار طرح خوبی بود نظارت شما برعملکرد باعث ایجاد انگیزه بیشتر می شد و دوره رو به سمت کارگاهی و عملی سوق می داد که از این بابت تشکر می کنم . کلیات مباحث مطرح شده برای من قابل استفاده بود و در همین چهل روز گذشته تقریبا تمام کارهام رو با انگیزه و علاقه و باتوجه به تعیین سقف و کف و کپسول اضطراری انجام دادم
ان شا الله در ادامه مراحل زندگی موفق و موید و در پناه خداوند و ائمه معصومین علی الخصوص حضرت صاحب الزمان باشید سپاس بیکران از خالق این دوره استاد حسینی 🙏


مرتضی رحمانی (مهندس کامپیوتر)

با سلام!
اولش در ثبت نام این دوره مردد بودم تا اینکه ثبت نام کردم.
بعد از گذشت ۴۰ روز به روز هایی که گذشت فکر کردم و دیدم که چقدر آسان و بی دردسر عاداتی رو پشت سر گذاشتم و خودم رو پیشرفت دادم. متوجه شدم که دوره های غربی صرفا پیشرفت مادی رو تبلیغ میکنن اما این دوره اهمیت بسیاری به پیشرفت معنوی داره که کاملا نیاز همه مردم هست. خلاصه اگر من هم مثل خیلی ها از این دوره غافل می‌شدم، نه برنامه درستی داشتم و نه پیشرفتی…
دست استاد رو میبوسم که انقدر دلسوزانه تلاش کردند تا دوره رو با موفقیت پشت سر بگذاریم و زندگی سرشار از پیشرفت داشته باشیم.


مهدی شیرازیان (مهندس نرم افزار)

بسم الله الرحمن الرحیم
ابتدا بر خود فرض میدانم که از زحمات استاد گرانقدر جناب آقای سید محمد حسینی نژاد کمال تشکر و قدردانی نموده و علت تاثیر رهنمودهای ایشان در عمق جان رهپویان حضرت حق جل جلاله را در اخلاص ایشان می دانم و همچنین خداوند مهربان کریم جل جلاله را که توفیق آشنایی با این دوره آغاز خود سازی،تربیت نفس، مراقبه و محاسبه را به این بنده حقیر عنایت فرمود شاکرم.
دوره ترک گناه و تغییر عادات برای بنده بسیار مفید و کاربردی بود و ای کاش زودتر توفیق آشنایی با آن نصیبم می شد، به همه عزیزانی که عرایض بنده حقیر را می خوانند عرض می کنم که این دنیای فانی مثل چشم بهم زدنی می گذرد و فرصت ها تمام شده و از دست می رود، امیر مومنان(سلام الله علیه) می فرمایند: خدا رحمت کند کسی را که بداند از کجا آمده، در کجاست و به کجا خواهد رفت.
و این نیازمند تفکر و پس از آن کسب علم و دانش و سرانجام عمل به دانسته هاست.
به نظر بنده حقیر با وجود نفس عماره در درون و شیاطین جن و انس از بیرون، آراسته شدن به کمالات انسانی و عمل به فرایض و ترک محرمات الهی با وجود علم به آنها حاصل نخواهد شد مگر با توکل بر خداوند جل جلاله و داشتن برنامه ریزی دقیق در زندگی و محاسبه و مراقبه و راهنمایی یک راه بلد طی مسیر کرده،
این دوره می تواند به عزیزان کمک وافری برای پیمودن در این مسیر نورانی نماید و موجبات رضایت حضرت حق جل جلاله را فراهم سازد.
و سخن آخر که همه ما مخصوصا مبلغان امور دینی و طلاب باید کمک کنیم که مومنین در جامعه با این گونه دوره های خود سازی آشنا شوند و طعم شیرین نورانی شدن را بچشند.
والعاقبه للمتقین


محمد رضایی (طلبه)

باسلام خدمت استادعزیزجناب آقای حسینی نژاد
این دوره ای که برگزارکردید به شخصه معتقدم بسیاربرای بنده مفیدبود وانشاالله برای دوره های دیگرهم مفیدخواهدبود
ازجمله مواردی که برای بنده مفیدفایده بودیکی سحرخیزی ثابت ومداوم بود ویکی هم کنترل خشم بود که برای بنده بسیارحیاتی است
البته موارددیگه هم برای بنده مفیدبود اما این دوتا روبه عنوان نمونه ذکرکردم


محمد رضا جوشنی

سلام
من داشتم دیگه نا امید میشدم از اینکه بتونم میون این همه راه هایی که رفتم و نیمه کاره مونده دوباره بتونم نتیجه خوبی بگیرم درگیری های ذهنی من خیلی شدید شده بود به حدی که میگفتم به خودم که دیگه نمیتونم گناهان خودم رو درست کنم در یک جمله به خودم گفتم ۳ به هیچ به شیطان باختم اما خدا همیشه تو اوج ظلمات نور هدایتش رو میرسونه من واسطه این رو همین دوره میدونم من هیچ وقت نتونسته بودم با هیچ طرحی اینقدر منظم کار های مثبتم رو انجام و گناهانم رو مدیریت کنم و این رو از فضل خدا میدونم که به من رسیده….

تا قبل این دوره مطمئن نبودم این دوره خیلی تاثیر گذار باشه اما وقتی واردش شدم و دیدم چقدر خوب مباحث رو موشکافانه بیان میکنن و دائما سوال های منو به خوبی جواب میدن تا هیچ شبهه‌ای برام نمونه و دائما انگیزه میدن تا این مسیر ادامه داشته باشه آرزو دارم همه کسانی که دغدغه اینده دنیایی و اخروی خودشونو دارن بتونن این طرح رو بگذرونن تا برنامه سعادت خودشونو داشته باشن….

تشکر از همه کسانی که شبانه روز دغدغه دارن و زحمت میکشن…..اجرکم عندالله


سعید پور حسینی (علوم سلولی)

با سلام و احترام دوره خیلی عالی دارین استاد
واقعا تاثیر گذاره
دوره واقعا برا من مفید بوده
همین هدف گذاری برا ۱۰ سال عالیه خدا خیرتون بده واقعا من خودم جسته گریخته خیلی کار کردم
ولی تموم نکرده بودم کاری رو
این نکته خیلی کمکم کردحامد اشرفی نسب (فعال فرهنگی)

سلام
دوره که قطعا مفید بوده.
در حدی که حضور ذهن داشته باشم خوبی هاش رو می گم:
۱-راستش قبلا یک حجم قابل توجهی از مطالب این دوره رو به صورت جسته و گریخته خونده بودم. یکی از خوبی ها این دوره این بود که اون مطالب رو توی ذهنم دسته بندی و منظم کرد
۲- اینکه مدرس دوره خودش مسایل این دوره رو با نگاه اسلام و بومی ارائه دادند خیلی عالی بود.
۳- نرم افزار تحت وب دوره خیلی زیبا و شکیل بود.‌ و گزارشهای جالبی ارائه می‌داد.
۴. صوت مربوط به #حاج_قاسم هم خیلی خوب بود مخصوصا اون بغض آخرش و گریه‌ی بعدش که ما نشنیدیم ولی حسش کردیم


مصطفی هادی‌گل (کارشناسی ارشد مدیریت – کارمند)

سلام
۱- دوره برای من به شخصه مفید بود
۲- بحث سقف کف کپسول در مورد عادات موضوع خوبی بود که این شکل اجرایی باعث تداوم در برنامه عاداتی شد که “زحمات شخص با یک عدم اجرا باید مجددا از نو شروع شود”.
این یک نکته بسیار مهم در اجرای روند تغییر عادات است که ضمن پیوستگی روند تغییر عادت ، انعطافی معقول در نظر گرفته شده است .


منیره امیدوار – طلبه (کارشناسی ارشد روانشناسی)

با سلام و تشکر بی پایان از زحمات استاد محترم وتمامی زحمتکشان و دست اندرکاران این دوره پر خیر وبرکت

برخی از نکات که لازم می دانم بیان کنم:

۱. برنامه ریزی دقیق و حساب شده سلسله جلسات(ساعت منظم بارگذاری صوت، خلاصه، ازمون، چینش هوشمندانه موضوعات و سر فصل ها و…)
۲. پیگیری و حتی سختگیریهای استاد، برای انجام تکالیف و آزمون های مربوطه

برایم قابل توجه بود و در کمتر دوره ای که شرکت کردم، نظیرش را دیدم؛و اینها خود،عامل مهمی برای ادامه پر قدرت و علاقه روزافزون مسیر انجام برنامه هایم( حتی در شرایطی که زندگی ام با چالش جدی مواجه شد ) بودند.

۳. نظارت و کنترل استاد بر جوّ زدگی و کمال گرایی (که آفت همیشگی بخش عمده ای از برنامه ریزی های قبلی ام بود و به شکست می کشاندم) کاملا تخصصی وبراساس تجربه و تدبیر مثال زدنی ایشان بود.

۴. ارائه روشهای کاملا کاربردی ( نه صرفا یک مشت آموزه های تئوری و فرّار ) قابل انطباق بر مصادیق گوناگون برنامه های طول عمرم خواهد بود ان شاالله ؛ و به نوعی آموزش ماهیگیری بود.

۵. همان چند لحظه تفکر عمیق و حساب و کتاب در ترازوی محاسبه شبانه سایت، لذتی عمیق و وصف ناشدنی برایم داشت…
و….

درخاتمه نمی دانم، با چه بیانی از شما تشکر کنم؟
و چگونه از شما بخواهم و درخواست کنم
لطفا
با قدرت و تلاش روزافزون ،در جهت بهره مندی جمع بیشتری از این دوره مفید ، تبلیغ کنید و در این مسیر مقدس، کار کنید و خدمت؛
که قطعا رضای خداوند و اهل بیت علیهم السلام ، در این خواهد بود ✅

ماجور باشید به نگاه عنایت اهل بیت علیهم السلام، ان شاالله…


زهرا حاجی زاده – طلبه (کارشناسی ارشد مترجمی زبان فرانسه)

بسم الله الرحمن الرحیم
با تشکر از استاد گرامی جناب آقای حسینی نژاد
بنده چندین سال پیش به طور اتفاقی و بسیار جزئی با عنوان مهندس طلبه آشنا شدم، اگر اشتباه نکنم مربوط میشد به خاطراتی از طلبگی. این آشنایی بسیار جزئی بود و من هم دغدغه ای برای دنبال کردن آن نداشتم. آن زمان حتی طلبه هم نشده بودم و هیچ فکرش را هم نمی کردم که بخواهم روزی طلبه شوم. البته حضور خداوند را در طی این سال ها و دست هدایتش را با تمام وجود لمس میکنم و یقین دارم که آشنایی من با این دوره هم چیزی جز هدایت خاصه پروردگار نیست.
برای جستجوی صوت های دروس حوزه خیلی اتفاقی، با جستجوی ساده ای، وارد سایت حوزه مجازی شدم. اولین اعلانی که روی صفحه کامپیوترم نقش بست اطلاعیه دوره ترک گناه بود. خیلی برایم جذاب بود و بی درنگ رویش کلیک کردم. نظرات شرکت کنندگان دوره قبل را خواندم (مخصوصا نظر استاد دانشگاهی که در سایت بود نظرم را جلب کرد، چون به هر دوره ای اعتماد نمی کنم.) خواندن نظر کسی که مراتب علمی را در دانشگاه گذرانده برایم جالب بود چون خودم هم دانشگاهی بوده ام. درنگ نکردم و به صفحه ثبت نام رفتم و پیش ثبت نام را انجام دادم و با خودم دقیقا این جمله را گفتم : حالا برم جلو ببینم چه اتفاقی می افته.
آیا این دوره مفید بوده و چطور؟
قطعا این دوره برای من مفید بوده. البته من در دوره های بسیار زیادی شرکت کرده ام، فعالیت های بسیار مختلفی انجام داده ام و همیشه آن چیزی که مرا بسیار رنج می داده پراکندگی فوق العاده زیاد کارهایم و نداشتن نظم بوده، در صورتی که اطرافیان مرا از بیرون یک خانم بسیار موفق می دانند در حالی که این رنج همواره همراه من بود تا اینکه وارد دوره ترک گناه شدم. به طور قاطع می توانم بگویم تا الان هیچ وقت به اندازه این ۶۰ روز مرتب و منظم نبوده ام. بنابراین نقطه قوت این دوره برای من ایجاد نظم بوده و همچنین بخش هدف گذاری. بهتر است بگویم که متاسفانه در طول زندگیم کاری نبوده که انجام نداده باشم، و همه به این دلیل بوده که هیچ کدام عطش مرا رفع نمی کرده و به آنچه که هدف واقعی ام بوده نمی رسیدم. اما حالا می دانم که چطور باید برای ده سال آینده ام برنامه بریزم و می دانم با این برنامه ریزی در ۴۰ سالگی کجا خواهم بود.
از خداوند برای شما آرزوی سلامتی و آرزوی موفقیت برای حوزه مجازی مهندس طلبه را دارم. انشاالله که با قوت تمام به این راه ادامه دهید.


مهنا نجفی – کارشناسی ارشد فیزیک

من قبلا در زمینه هدفگذاری و تغییر عادت مطالعه داشتم و دوره ای رو گذروندم. بنابرابن میتونم یک مقایسه ای داشته باشم.
دوره ترک گناه و تغییر عادت نسبت به موارد مشابه خارجی و داخلی امتیاراتی دارد:
۱- بن مایه حرکت در این دوره اسلامی و بر اساس تعالیم دینی و الگوبرداری از سیره ائمه و علمای اسلام است.

۲- جو جدی، دلسوزانه و بی حاشیه این دوره بستر مناسبی برای هدفگذاری و نظام مند کردن برنامه زندگی هر فردی هست. هر انسان هدفمندی در زندگی باید چنین آموزشهایی رو بگیره و چقدر خوبه مشابه این دوره به عنوان یک واحد درسی یا کارآگاهی در دبیرستانها و یا سال اول دانشگاه گنجانده بشه. حتم دارم اگر چنین اتفاقی بیوفته از هدر رفت نیروی فعال جامعه جلوگیری میشه. افسوس میخورم که ای کاش بجای مطالبی که فایده زیادی نداشت، این مباحث در دوران نوجوانی به ما آموزش داده میشد.

۳- استاد محترم و عوامل این دوره با رضای خدا و از سر تکلیف شرعی و وجدانی خودشون پای کار این دوره هستن که همین نیت خالصانه باعث پیشرفت و اثرگذاری کارشون میشه. به نسبت دوره های مشابه که هدف اصلی درآمدزایی هست این یک امتیاز جدی محسوب میشه.


مریم شرفیان (کارشناسی صنایع غذایی)

سلام وقت بخیر
دوره بسیار خوب ومفیدی بود
تا حالا دوره های زیادی دیدم ک بیشتر تئوری بودن و نمیدانستم چطور باید این اطلاعاتی که از کتاب ها و… به دست می آوریم ، درزندگی به کارببریم، وآنرا تبدیل به عادت در زندگی کنیم
ولی این دوره کاربردی بود خصوصا جدول الف وب وج وبحث هدف گذاری
که به ما طریقه عملی کردن اطلاعات را آموزش میداد که بتوانیم تبدیل به یک عادت در زندگی کنیم


سمیه مسافری – خانه‌دار (کارشناس زمین‌شناسی)

سلام و عرض ادب و خداقوت

دوره الحمدلله بسیار عالی و مفید بود
همیشه دوست داشتم عادت های خوبی را در خودم ایجاد کنم و یا عادت های بدی را ترک کنم
اما تا حدود بسیار زیادی ناموفق بودم
اولش قوی و پرانرژی شروع میکردم
اما به مرور دچار خستگی شده و کم کم رها میشد
نمیدونستم ایراد کجاست
جسته گریخته نکاتی را از اطراف شنیده بودم
اما هیچوقت اینطور دسته بندی شده و منظم و با بیان تمام نکات مهم ،یاداوری اسیب ها ولغزشگاه ها و…نبوده .
الان دیگه میدونم کجای کار هستم
چه کار باید انجام بدم
و به چه چیزهایی باید بیشتر توجه کنم .

واقعا فکر میکنم اشنایی با این دوره از عنایات معصومین (ع ) بوده که تا اخر عمر باید شاکر ان باشم.

در پایان برایتان خیر فراوان دنیایی و اخروی از خداوند متعال مسئلت میطلبم.


سرکار خانم قزوینی

سلام و عرض ادب .
پاسخ بنده به سوال اصلی دوره:
بله این دوره برای من مفید بوده است و به طور دقیق در ۵ حوزه زیر برایم سودمند بوده است:
🔺۱-فواید دوره برای من به عنوان انسان: دوره با تکیه بر انسانشناسی اسلامی است نه نفس را رها میکند و نه با سختگیری پس میزند در کل دوره با تکیه بر استمرار و مراقبه و مشارطه به تادیب نفس پرداخته میشود.در طی دوره تاکید برنوع رابطه انسان با خداوند و امام است و به خوبی تاثیر کیفیت این رابطه در تغییر رفتار انسان دیده میشود.
🔺۲-فواید دوره برای من به عنوان یک دختر : در دوره توجه به تعادل در رشد وجود دارد و شما را به رشد همه جانبه تری میرساند شاید خیلی از ما آنقدر در نقش همسری و مادری غرق باشیم که دچار فراموشی در نقش دختر برای والدین خود باشیم که تعادل در رشد مانع هز این قضیه میشود.
🔺۳-فواید دوره برای من به عنوان یک همسر: از فواید دوره عمق بخشی به شناخت ویژگی های نفس انسان است وقتی میبینیم که تغییر در انسان فرآیندی سخت و زمانبر است انتظارات تغییرات سریع از دیگران از جمله همسرمان نخواهیم داشت. به علاوه در دوره با ارائه شیوه های تغییر نگاه به اطرافیان به عنوان محبین اهل بیت تاثیر مثبتی در یک زندگی لذت بخش داشته است.
🔺۴-فواید دوره برای من به عنوان مادر
اصول تغییر رفتار در فرزندپروری هم بسیار منطبق بر اصول حاکم در این دوره است البته با کمی تغییرات؛ لذا شرکت در دوره برای من به عنوان مادر؛ در اجرای تغییررفتار در فرزندانم موثر بوده است.
🔺۵-فواید دوره برای من به عنوان یک فعال اجتماعی: نوع فعالیت طراح دوره و تاثیرگذاری شان روی دانشجویان برای من در سبک فعالیت اجتماعی ام درس آموز بود.
🔹از نکات مهم حاکم بر کل فضای دوره :
تعادل در رشد؛ استقامت در رشد ؛ پرهیز از شتابزدگی در رشد؛تکیه مباحث بر آموزه های دینی؛ القای توکل بر خدا و اعتماد به نفس در کل دوره؛ وقت گذاشتن دقیق و موشکافانه مسئول دوره برای هریک از دانشجویان؛ استمرار ۶۰ روزه دوره و ادامه دار بودن ارتباط فارغ التحصیلان.
از نکات منفی دوره: رابط بانوان فعال نیست و اگرچه در بیان درس ها شرایط بانوان و مادران هم در نظر گرفته میشود ولی به طور کلی چون طراح دوره آقا هستند حضور فعال رابط بانوان ( البته از محدودیت ها اطلاع دارم) در اینکه دوره برای بانوان بیشتر قابل استفاده باشد موثر است.
خدا جزای خیر به شما دهد.
با تشکر فراوان- مادر فرزندان


فاطمه شهسواری – خانه‌دار (طلبه، مهندس پلیمر)

سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد بزرگوار، ان شا الله خداوند به شما خیر کثیر در دنیا و آخرت عنایت بفرمایند

از نظر بنده، بدون اغراق، این دوره بسیار مفید و کاربردی هست خصوصا با مثال های خوبی که در هر مبحث میزدید،برای ما قابل فهم تر و ملموس تر میشد.
این دوره به من کمک زیادی کردی، از جمله داشتن برنامه و نظم در زندگی
فک میکنم یجورایی آدم رو از سردرگمی درمیاره. بنده گاهی بی انگیزه میشدم و نمیدونستم چی میخام اما الان یمدت هست این حالت به سراغم نیومده، ان شا الله که درآینده هم همینطور هست
از مباحث این دوره، جلسه مربوط به بهبود روابط با خانواده بسیار شیرین و کاربردی بود، این که به خانواده با این دید نگاه کنی که محب امیرالمومنین هست
همینطور جلسه غیبت،مدیریت زمان و….

خداروشکر میکنم که این دوره رو سر راهمون قرار داد، ان شا الله بتونم تا همیشه این مسیر رو ادامه بدم

از شما خیلی سپاسگذارم، ان شا الله همیشه سلامت و تندرست باشید


رسل کرباسیمدیرآموزشگاه قرآن (طلبه)

سلام علیکم
نظرم در مورد دوره
دوره بسیار عالی و بسیار خوبه واقعیتش فکر نمیکردم اینقد خوب پیگیری بشه و وقت گذاشته بشه
واقعا فکر میکردم یکسری فایلهای صوتی در اختیارمون قرار داده میشه و ما باید عمل کنیم
به نظرم‌اون بخشی که متعلق به متولیان امر هست رو مسوولین دوره خیلی خوب انجام دادن ولی نصف قضیه هم خود فرد هست
یعنی خود فرد باید تمام توانش رو برای انجام این کار بزاره
الان من خودم در مورد عادتهایی که نوشته بودم واقعا انتظار موفقیت نداشتم ولی الحمدلله خیلی خوب تونستم انجام بدم خودمم باورم نمیشد
راهکارهایی که داده میشه خیلی کلیدی و خوبه
از طرفی نرم افزاری که طراحی شده خیلی عالیه و ادم تشویق میشه چندین عادت رو اضافه بکنه
خداوند به توفیقاتتون اضافه کنه
چشمم نسبت به خیلی از مسائل باز شد
خداوند طول عمر با عزت و برکت بهتون عطا کنه


حنانه دائی دائی – خانه‌دار (طلبه و مهندس کشاورزی)

سلام.
این دوره بصورت کاملا علمی و عملی و قدم به قدم،
روش تغییر دادن عادت‌هایی که یک عمر در تلاش بودیم و به نتیجه نمی رسیدیم،
به من آموخت .

بسیار کاربردی است برای افرادی که انگیزه دارند برای پیشرفت ، و افرادی که از حال خود ناراضی اند، چون از عادات و رفتارهای خود خسته اند ولی درمانی برای آن ندارند.

در کلیه ی مسائل دینی و مذهبی، علمی و اعتقادی ،خانوادگی ، فردی و اجتماعی ، می آموزیم چگونه رشد کنیم، تغییر مثبت کنیم، از بدی ها پاک بشیم و زندگی آرام تر و باثبات تری داشته باشیم.

از استاد محترم و بزرگوار که وقت زیادی صرف همراهی و بررسی روند رشد محصلین می نمایند، کمال تشکر را دارم.

خیر کثیر در دنیا و آخرت نصیب ایشان .🍃


ساجده محمدیخانه‌دار

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام خدمت استاد بزرگوار و همه ی عزیزان

خوشبختانه امروزه به واسطه ی توسعه ی فضای مجازی و فراگیرشدن آن نزد مردم،دوره های آموزشی زیادی به سمت مجازی شدن رفتند و انصافا هم خیلی از این دوره ها مفید و آموزنده حاضرشدند.
دراکثر این دوره ها به دلایل مختلف ازجمله مجازی بودن و کم بودن زمان و هم چنین زیادبودن مطالب ،تمرکزی روی دانشجو وجود ندارد ،مطالب پشت سرهم گفته میشود و اینجاست که ذهن دانشجو مملو از اطلاعات فشرده شده است و نمیداند برای عملی یا کاربردی‌کردن مطالبی که به گوشش رسیده است از کجا شروع کند.به همین ترتیب اکثر مامردم در انواع دوره ها شرکت میکنیم‌‌ و درخوشبینانه ترین حالت با اندکی تغییر جزئی،دوره را به پایان میرسانیم.
دراین میان دوره ی تغییرعادت و رفتار به مددالهی با سبک جدیدی حاضرشده است که باوجود اطلاعات زیاد و مدت زمان محدود و هم‌چنین کاملا مجازی دست محصل را گرفته و باخود درمسیر رشد به بالا میبرد.

به نظر بنده این دوره از لحاظ سناریو مانند رمانی است که درابتدا از آشنایی با شخصیت های جدید و متنوع داستان سرگردان میشوید اما به مرور از بودن کنار شخصیت های داستان لذت میبرید .
نقطه ی اوج داستان ،آنجاییست که تقریبا به اواخرش نزدیک شدیم اما ناگهان متوجه میشویم که اصل ماجرا از چه قرار است و شگفت زده بار دیگر به اول داستان نگاه میکنیم.
خداروشکرمیکنم‌ بابت وجود کسانی که باعث و بانی وجود این دوره هستند.
تمام مطالب گفته شده دراین دوره در جایگاه خودشان پراهمیت و پرفایده بودند اما مطالبی که در انتهای دوره گفته شد،نقطه ی اوج آن بود و من را از سردرگمی که از دوران مدرسه به جای مانده بود نجات داد.
ای کاش این دوره برای دانش آموزان و درسطح فهم شان گذاشته شود و از این دوران مسیرزندگی برای شان روشن شود.
باتشکر از استاد بزرگوار و همه ی دست‌اندرکاران


مهری رحیم زاده – فرهنگی

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم
درپاسخ سوال شما که فرموده بودید آیا این دوره برای شما مفید بوده یا نه؟ باید عرض کنم که خیلی مفید بوده. و تاثیر زیادی در هدف بخشی و نظم دادن به امورات زندگیم داشته. خصوصا بنده همیشه از اینکه وقت کم می اوردم شاکی بودم. ولی با این طرح الحمدلله می توانم به همه کارهایم برسم. به مطالعه به ورزش به نماز شب و…
خلاصه من واقعا از خداوند متعال و امام زمان عزیزم ممنونم و شکر گزارم که این دوره را نصیبم کردند. و بسیار دعاگوی شما هم هستم که طرح و ایده این دوره را با تلاش و توسل و مجاهدت تهیه نموده اید. دراین دوره حتی یک عیب هم پیدا نکردم. البته به فرمایش خودتان بصورت تجربی و مطالعات بیشتر دوره هر بار تکمیل تر شده است.‌
ضمنا اینکه به شیطان مجال نفس کشیدن نمی دهد و اجازه نداریم حتی یکبار از عادتهای انتخابی عدول کنیم بسیار جالب توجه و شیرین است.
تمام درسهای شما در فیلمها کاربردی و عملیاتی است. و به درد زندگی می خورد.
جدولهای الف و ب و ج خیلی قابل تامل است.
لیست فعالیتهای روزانه چقدر برای بنده مفید بود. چون حقیر آدم پر کاری هستم علی رغم یادداشت کردن باز هم گاهی بعضی امور مغفول میماند. ولی با این جدول و زمان پیش بینی و اجرا با خیال راحت و بی دغدغه به اموراتم میرسم.
خلاصه اگر بخواهم از خوبی های دوره بنویسم خیلی می شود . سخت گیری های شما هم خیلی کمک کننده بوده است
پیشنهاد هم دارم :
از انجایی که زیارت عاشورا یک برنامه کامل برای زندگی سعادتمندانه است و در ان به ولایت و برائت و معیت امام و موالات ولی خیلی توجه شده .
خواستم در دوره های بعدی از درسهای زیارت عاشورا هم استفاده کنید.

🔻خود شناسی هم با مدلی که شما اموزش دهید حتما خیلی به درد جوانان خواهد خورد.
شناسایی انواع وسوسه ها و زمزمه ها ونداهای درونی از قبیل شیطانی ، ملکوتی، فطری، وجدانی، وحیانی و الهامی و… و تفکیک انها برای خیلیها مقدور نیست و نیاز به آموختن دارد.
🔻شناسایی حق از باطل کار هر کسی نیست و نیاز به نور قلب دارد.
🔻شناختن حقیقت و واقعیت اشیاء
نیاز به دوره دارد.‌


فاطمه خسروی – خانه‌دار (مهندس کامپیوتر)

بسم الله الرحمن الرحیم

در پاسخ به سوال اول شما ، باید بگویم‌که این دوره به لطف خدا و عنایت ائمه علیهم السلام ، برای بنده مفید و دارای اثرات بسیاری بوده است .

در پاسخ به سوال دوم هم با توجه به محدودیتی که در ارسال صوت دارم ، شاید نتوانم به صورت کامل توضیح دهم و اگر هم امکانش باشد ، از حوصله ی خواننده خارج است ، اما موارد کلی را مطرح میکنم که شاید با خواندن آنها، عزیزانی که قصد شرکت در دوره را دارند، در تصمیمشان مصمم تر شوند ان شاءالله ….

بنده زمانی که با این دوره آشنا شدم ، دچار افسردگی شدید بودم و صرفاََ به پیشنهاد مشاور،
برای سرگرمی و ایجاد یک مشغولیتی وارد آن شدم و شاید هدف خاصی برای تغییر عادت نداشتم.
در واقع اصلا هدفی نداشتم ، اما بحمدلله الان، پس از گذشت چهل و چند روز از دوره ،با گام های کوچکی که برداشتم ، هم از نظر روحی و هم از نظر پایبندی به امور و ایجاد انگیزه ، پیشرفت قابل توجهی داشتم .

از ویژگی های عملیاتی و کارگاهی این دوره ، موارد زیر برایم ملموس و پررنگ تر بود :

آموزش گام به گام و ساده و البته عملیاتیِ دروس در دوره ،
نظم و قانون مندی امور ،

پیگیری و نظارت دقیقِ استاد دوره ،

سخت گیری ایشان در عین دلسوزی در رابطه باترک عادات مذموم انتخابی و کسب عادات خوب و مفید،

پرسش و پاسخ روزانه در صورت نیاز به مشاوره و راهنمائی،

ارائه یه نقشه راه کلی برای ادامه مسیر در طول عمرمان نه فقط برای این ۶۰ روز در دوره و ….

بنده در طول ۳۶سال عمرم ، دوره های مختلفی را شرکت کرده ام، اما در هیچ یک از آنها حس رضایت درونی و آرامشی را که در این دوره کسب کردم (تا این حد) را نداشتم .

البته که مسیر طولانی ای در پیش داریم و فعلا در قدم های ابتدائیِ این راه هستیم ،
اما در همین قدم های ابتدائی هم ، همان حس آرامشی که مدت ها به دنبالش بودم رایافتم و شاید این اثرِ ترک گناه و انجام واجبات است که در این دوره روی آن تاکید میشود.

** برای شخص بنده ، ارتباط با امام زمان عجل الله و نوع نگرش به ایشان که در این دوره به آن پرداخته شد و جایگاه ما در برابر ایشان گفته شد، بسیار حائز اهمیت بود طوری که تا به الان از این زاویه به حضرت نگاه نکرده بودم و با این دید با ایشان ارتباط برقرار نکرده بودم .😔

از مهم ترین ویژگی های دیگر این دوره شیطان شناسی و راه های ورود شیطان در ترک عادات مذموم و کسب عادات مفید بود.
البته که هنوز جابرای شناخت هست اما شاه کلید ها در دوره و دروس و تجارب مختلف گفته شد .

خلاصه اینکه وجود چنین دوره ای و قرار گرفتن بنده در آن، قطعاََ لطف حضرت حق و عنایت ائمه علیهم السلام به ویژه آقا و مولایم حضرت صاحب (عجل الله تعالی فرجه الشریف ) بوده و
ان شاءالله در ادامه ی این راه و کسب فضایل و ترک رذایل، بازهم لطف کریمانه شان شامل حال همه ی دغدغه مندان و منِ حقیر بشود.

ویژگی بعدی برای من که نسبت به سایر ویژگی ها پررنگ تر بود، تجربه ی عملی استاد دوره بوده ، تجربه ای که ایشان طی سال های عمرشان در شرایط مختلف و مکان های اسلامی و غیر اسلامی (خارج از کشور ) ، بدست آورده اند، و خیلی کاربردی و عملیاتی و با مثال و قابل فهم و دسته بندی شده ، در اختیار ما قرار دادند که اگر میخواستیم به دنبال کسب چنین تجربه ای برویم شاید نشدنی بود یا حداقل با این کیفیت نمیشد.

از خصوصیات دیگر این دوره تک بُعدی نبودن و پرداختن به تمام ابعاد وجودی انسان بود، اینکه من در زندگی به عنوان یک بنده یا یک مادر یا فرزند یا همسر یا دوست یا… چطور رفتار کنم تاهم رضایت خدا را بدست آورم و هم رضایت طرف مقابلم در آن نقش را ، به خوبی در این دوره به آن پرداخته شد.

هدف مندی در دوره و شناخت اهداف و ساخت انسان هدفمند ، از موارد دیگری بود که به آن پرداخته شد و باعث شد برای بنده که رسیدن به هدف های کوچکم هم برایم محال شده بود ، راه شناختی باز شود و اثرگذار باشد.

در آخر هم از خدا میخواهم که جنابعالی و همه ی کسانی که در این راه با قدمی و قلمی وتلاش و زحمتی ، این دوره را ایجاد کردید ، سلامت و عاقبت بخیر باشید ان شاءالله و خداوند بر توفیقاتتان بیافزاید و مشمول دعای خاصه ی حضرت صاحب عجل الله تعالی فرجه الشریف شوید، ان شاءالله ، به حُرمت این ایام و صاحب ایام همیشه دعا گوی شما خواهم بود ان شاءالله ،
به سبب حقی که به گردنم دارید🙏🏼


مائده عابدینی – کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی

سلام و وقت بخیر
هر راهکاری که باعث بشه تو زمینه رشد فردی یک قدم به جلو برداری مفید هست. پس این دوره حتما مفید بوده برا من و اغلب دوستان و آموزشها به صورتی بود که به همه ابعاد مادی معنوی زندگی پرداخته شد.

مهم ترین اثر این دوره یادگیری لقمه های کوچک و کپسول اضطراری بود که باعث شد برخلاف گذشته تو برنامه ریزی‌هام صبورانه پیش برم.
. موضوعی که قبلا همیشه باعث عذاب وجدانم میشد این بود که به علت مشغله وسط برنامه هام وقفه میوفتاد. اما طبق شیوه ی شما حتی باوجود کمبود وقت تو بعضی از روزهام به راحتی میتونستم برنامه رو انجام بدم و با رضایت بخوابم.
ممنون از شما و همکارهاتون بابت تلاش ها و صبوری توی این مسیر🙏🙏🙏


بتول باقری – طلبه

سلام استاد خسته نباشید وخدا قوت…
ابتداخداوند را شکر میکنم که توفیق حضور در این دوره را به من عنایت فرمود… وان شاءلله ادامه این مسیر رانیز
رو زی یمان گرداند…
وبر توفیقات و درجات روز افزون استاد گرامی. بیفزاید…
دوره ای که در کنار شما داشتیم بسیار عالی بود..
اثرات زیادی،، در ذهن، فکر، عقیده همچنین رفتار و حرکات ما در قبال خانواده جامعه و خویشاوندان داشت… چنانچه دید انسان نسبت به همه چیز و همه کس تغییر می کند البته به خود انسان و تلاش بستگی دارد ولی اگر کلید اصلی و چراغ راه نداشته باشیم سردرگم خواهیم شد… شما با راهکارها و مدیریت ها در مورد زمان و تنظیم فضای مجازی و همچنین کنترل ذهن توانستید آن کلید و چراغ راه را در اختیار ما قرار دهید البته به نظر من کسانی در این دوره شرکت کردند، که لطف خداوند شامل حالشان شده…. در مورد برنامه هدف واقعاً عالی بود و با روش شما ذهن از پراکندگی رها میشود نحوه دسته بندی کردن مطالب خود را به دست می آورد مسیر رسیدن به هدف را هموار می‌کند،،، در مورد درس هایی که درمورد نماز بود.. آن هم بسیار عالی بود… من قبل از این دوره تلاش‌های زیادی برای تمرکز در نماز کرده بودم ولی چون هدفمند نبوده… واجباری در کار نبود.. همیشه با شکست روبرو می شدم.. ولی با کمک شما استاد گرامی همچنین نرم افزار مشرح، توانستنم آن رفتار را مدیریت کنم اگر بخواهم از اثرات آن در خانواده بگویم فقط همان یک مطلب که شما فرمودید فعالیت ها در خانواده را به به نیت خدمت به شیعه علی علیه السلام بگذارید کافی بود.. تا خیلی از اخلاق ها و بحث ها را در زندگی به پایان برسد.
به جای معامله با بندگان به فکر معامله با خدا بیفتیم…. در آخر از شما استاد گرامی تقاضا دارم که این دوره را ادامه داده و هیچگاه به فکر پایان دادن آن نیفتید…. هرچند بسیار زحمت و مشقت دارد .ولی از خدا برای شما و دست اندرکاران حوزه مجازی مهندس طلبه توان جسمی و روحی خواستارم.. تا بتوانید در این راه ثابت قدم بمانید… زیرا جامعه امروز ما جوانانی داردکه فطرتی پاک ولی فقط گناهشان ندانستن دینشان وبی اطلاعی آنان است امیدوارم روز به روز این دوره افزایش یابد و جوانان و افراد زیادی از آن بهره مند گردند نکته دیگری که شاید خود استاد در این دوره مطرح نکردند ولی ناخواسته به ما آموزش دادن خلوص نیت و برای خدا کار کردن بود که به زبان نیاوردند ولی به آن عمل کردند….
اجرتان با خدا و امام زمان.»


مهدیه سعیدی – مدرس (طلبه)

بسم الله الرحمن الرحیم.
این دوره برای من بسیار مفید بود و از بنیانگذار محترم این دوره و همکارانشان سپاسگزارم و خداوند را برای توفیق شرکت در این دوره شاکرم.
در واقع این دوره توانست معلومات دینی را به صورت یک راهبرد عملیاتی دربیاورد که بتوانیم طبق آن به اصلاح رفتارهای خودمان و ایجاد عادت‌های مثبت در زندگی بپردازیم.
اجرای هر یک از مباحث ارائه شده در این دوره ۶۰ روزه، می توانست به تنهایی منجر به تحول واقعی در زندگی افراد بشود ولی شرط اساسی آن عمل کردن است. که با جدیت و پیگیری استاد محترم، در این دوره محقق شد.
اگر کسانی واقعاً مصمم هستند که در زندگی خودش تغییر و تحولی صورت بدهند و بخواهند این کار رو به صورت علمی و ضابط مند و طبق مبانی اسلامی انجام بدهند، توصیه می کنم که حتماً در در این دوره شرکت کنند.


مریم سادات قریشی – کارشناس مامایی

سلام
همه جا میگن نمازتون رو درست کنین بقیه چیزا هم درست میشه ، اما هیچ کس نمیگه چجوری نمازمون رو درست کنیم، تو این دوره یاد گرفتم نمازمو به موقع و با حضور قلب بیشتری بخونم ، این باعث شد خیلی از گناه های دیگه رو مرتکب نشم، واقعا انگار نماز درست شه کم کم بقیه چیزا درست میشه…
وقتی خودمو با دوماه پیش مقایسه میکنم واقعا تعجب میکنم ! حس میکنم معنوی تر و روحانی تر شدم ،بدون این که فشار زیادی روم بیاد. در واقع لقمه های کوچیکی که استاد بهمون گفتن کم کم اثر می‌کنه و در دراز مدت تغییر رو در خودت حس میکنی .
قبلا کلی برنامه داشتم واسه ترک یکسری گناهام، حالا عجیبه برام که دیگه میل زیادی برای رفتن به سمت اون گناه ها ندارم. شاید تاثیر نماز باشه.فقط برای نماز اول وقت و حضور قلب در نماز هم شده می ارزه این دوره رو شرکت کرد. شاید به ظاهر روشی که میگن ساده باشه ولی واقعا موثر هست و اینکه شاید طول بکشه ولی اثرش ماندگار هست.


مهدیه اسفندیارپور

دوره ی بسیار بسیار خوب و انسان سازی بود این که پیگیر و مو شکافانه تمام اهداف و تفکر و زبان و نگاه و…. را مورد بررسی و شروع به اقدام میکنیم تا به اثر برسیم . ممنونم از استاد محترم که وقت گذاشتند و این دوره خیلی خوب رو برگذار کردند . من فیلمهای درسهای ایشون رو دیده بودم و این دوره هم مثل آموزشهای مجازیشون بسیار عالی بود . خدا عاقبتشون رو ختم به خیر کنه ان شاءالله.