نظرات دانشجویان ششمین دوره «تغییر عادت و ترک گناه»

محمد صادق رستمی – طلبه و مهندس کامپیوتر

محمد حسین سیف الدینی جرجافکیدبیر

علی رحیمی مقدم – مهندس کامپیوتر

محمد مهدی قیاسی – طلبه

علیرضا محمدخانی – مدیریت بازرگانی

امیرمهدی محمدی – مهندس کامپیوتر

محمود کمالی – مهندس صنایع

علی اسلامی شیرزی – مهندس نفت

مهدی قادر – محصل

محمد صادق امیری – مهندس مکانیک

علی اکبری – طلبه (بخش ۱ )
علی اکبری – طلبه (بخش ۲)
علی اکبری – طلبه (بخش ۳)

عاطفه مسعودی – مشاور (کارشناسی ارشد روانشناسی)

شهربانو جلالی کوشکی – خانه دار (فوق دیپلم کامپیوتر)

فرزانه محمودزاده زرندی – دبیر (کارشناسی ارشد دبیری تاریخ)

فائزه فهامی – خانه دار (کارشناسی ارشد جامعه شناسی)

زینب حاجی پور – خانه دار (مهندس آی تی)

محبوبه اشرف – خانه دار

فائزه حسنی – طلبه

زهرا محمد حسینی – طلبه

آرزو محسنی تبار – خانه دار (کارشناسی ارشد الهیات، ادیان و عرفان) : بخش ۱
آرزو محسنی تبار – خانه دار (کارشناسی ارشد الهیات، ادیان و عرفان) : بخش ۲

سید اطهر حسین از کشور هندوستان (طلبه و کارشناس فلسفه و زبان اردو)

سلام عرض می کنم خدمت استاد گرامی خسته نباشید.

خدا را شکر می کنم که با این دوره آشنا شدم.

بعد از اتمام این دوره می خواستم چند نکات مهم را به خدمت دوستان بیان بکنم.

۱. این دوره در مدت کم آگاهی بیشتر و به سمت عمل برد و تمرین برای کسب و ترک عادت رهنمایی می کردند. و نتیجه زودتر داد.

۲.محتوای این دوره با زبان ساده و علمی‌ و کاربردی است.
مخصوصاً موضوعات هدف زندگی. برنامه زمان. نماز. سحر خیزی. فضای مجازی و…

۲.ما در مسیر تغییر عادت و احساس تنهایی نکردیم.
استاد همیشه همراهی مان بودند و رهنمایی و اصلاح می کردند.

۳. سایت مشرح به ما در محاسبه خیلی کمک می کرد. نشان می داد که ما کجا هستیم. با تحلیل پیشرفت مون و منفی های مون نشان داد برای بهبود در تغییر عادت.

۴. روش گام به گام و لقمه کوچک خیلی جالب بود و در انگیزه مون بهبود یافته است. راحت عادت مون را تغییر دادیم. و عادت خوب را کسب کردیم.

۵. اگر کسی که می خواستند در دوره آینده شرکت بکنند. هر چه سریعتر ثبت‌نام کنند. تاخیر نیاندازید. چون ترک عادت هر چه زودتر حل بشود بهتر است و کسب عادت هر چه زودتر انجام بشود بهتر است.

۶. بنده بعد از شرکت کردن این دوره دوستان و اقوام بنده برای ثبت‌نام دوره بعدی علاقهمند اند و انگیزه را پیده کردند.

۷.کوشش می کنیم آنچه که یاد گرفتیم و تمرین و عمل می کردیم را تا آخر عمر انجام می دهیم انشاءالله.

ویژگی‌ و حرف های زیادی دارم. هر چه تعریف این دوره بکنم کم است.

در آخر به استاد محترم و همکارانشون را تشکر می کنم خیلی زحمت کشیده اند.
خدا قبول کند.
سید اطهر حسین. (طلبه هندی)
( جامع المصطفی العالمیه)


سعید اعرابی – طلبه

باعرض سلام
یکی از دغدغه های همیشگی بنده، برنامه ریزی کارها و انجام مرتب آن بوده است؛ همیشه برنامه ریزی می کردم و بعد از چندروز می دیدم که برنامه انجام نمیشه؛
اما با آشنایی این دوره و شرکت در آن، راه و روش این کار را یاد گرفتم و توانسته ام از ابتدا تا الان برنامه ام را پیش ببرم ؛ ای کاش زودتر با چنین دوره ای آشنا می شدم تا از فرصت های عمرم استفاده می کردم ولی خب الان هم دیر نشده؛ به نظرم شرکت در این دوره در برابر هزینه اش خیلی با ارزشه و بنده راضی هستم…
باتشکر از جناب آقای حسینی نژاد و دست اندرکاران


سعید رضایی – درمانگر طب

ازدوره بسیار زیاد راضی هستم؛خیلی عالی بود
بنده به عنوان کسی که در خانواده مذهبی بزرگ شده ام و بیش ۱۵ سال است اهل مطالعه در زمینه معارف اسلامی هستم(۳ تا کتابخانه) دارم
ولی بسیاری از مباحث مطرح شده در این دوره برایم تازگی داشت.

مهمترین شاخصه این دوره پرهیز از مباحث صرفا نظری و شعاری است و اینکه مباحث کاملا کاربردی و عملیاتی بیان شده است این دوره را در نوع خود بینظیر کرده است.

بنده چندین دوره و چند صد ساعت سخنرانی گوش کردم لکن هیچ کدام کاربرد این دوره را نداشت است

مهمترین مبحث دوره هم از نظر بنده مبحث هدف هست؛که مهمترین موضوع زندگی انسان است

و در دسترس بودن؛پیگیری؛و پاسخگو بودن استاد این دوره هم یکی دیگر از مزیت های این دوره است

و همچنین اینکه بعد از دوره دانشجویان رها نمی شوند و برنامه هایی برای آن زمان طراحی شده است

البته بنده انتظار داشتم در بعضی موارد مثلا زمانیکه دانشجو با شکست مواجه می شود به صورت تلفنی به ایشان مشاوره داده شود!

و در کنار مباحث کاربردی جای خالی مباحث انگیزشی از زندگی و خاطرات انسانهای موفق مثل علما و شهدا کاملا محسوس بود!


حمیدرضا قربانی – کارمند (کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی)

سلام علیکم
در زمانه ای که شاهد حکومت نفس اماره در گستره دنیا هستیم ، زمانه ای که انسانها در دنیای خودساخته اوهام ذهن زندگی میکنند و دایما در گفت و گوی ذهنی بی پایان در گذشته های دور و نزدیک پرسه میزنند ، زمانه ای که انسان نمیتواند بدون دخالت ذهنش حتی از یک تا چهل بشمرد نمیتواند دو رکعت نماز با حضور بخواند به دلیل آنکه اختیار ذهن را در دست ندارد ، در این عصر و زمانه صحبت از مراقبه کردن صحبت از جهاد با نفس همچون نور شهابی ست در دل تاریکی ، دوره ترک عادت دوره جهاد با نفس است . نفس های عادت زده قادر به ترک لذات انباشت شده در طول سالیان عمر به یکباره نیستند علیرغم آنکه نفس میبیند و میداند که ان الشاهده هوالحاکم اما باز شیطان درون و شیطان بیرون که عدو مبین است با لطایف الحیل انسان را از مراقبه باز میدارند .

به گمان حقیر اگر درست فهمیده باشم دوره ترک عادت دوره ای است که مهارت هایی را برای ادب کردن نفس یاد میدهد شخصا بسیاری از ترفند هایی که در این دوره بیان شد نمیدانستم مشخص هست استاد و همکارانش مدتها تفکر کرده اند راه های نفوذ شیطان را پیدا کرده اند و راه هایی برای گول زدن نفس ارایه میدهند راه های برای ارتباط تدریجی ، موثر و گام به گام با معشوق ارایه میشود تا نفس تربیت شود تربیتی آرام و ماندگار تا پایان عمر ان شاالله .

سپاسگزار زحمات هستم
خدا خیرتون بده


امیر حسین قدمی – کارشناس حقوق

سلام علیکم استاد
استاد درباره ی دوره میتونم بگم که واقعا این دوره برای بنده مفید بوده و هست و حتی میشه گفت که یک نقطه ی عطف در زندگی بنده محسوب میشه. با این دوره به این باور رسیدم نظم دادن به ذهن و امورات زندگی مسیر مشخصی داره؛ با این دوره فهمیدم که باید به تلاشها جهت داد. در مورد شخص خودم بگم که بنده در چند سال اخیر زندگی، برای رسیدن به یک زندگی دینی تلاشهایی رو انجام دادم اما در مسیر بسیاری ازاین تلاشها مایوس شدم؛ شاید علتش این بوده که به مسیر ایمان نداشتم. یعنی میدونستم کارهایی که انجام میدم خوبه اما نمیدونستم سرانجام این کارها قراره چی بشه؛ یعنی یه سری کارهای خوب انجام میدادم و میدونستم این کارها خوب هم هستند اما نمیدونستم آخرش قراره به کجا برسم .
به همه چیز فکر میکردم و میخواستم در همه ی زمینه ها همزمان جلو برم. با توجه به وسواسی که در کارها و اعتماد کردن به کارها داشتم معمولا با توجه به نیاز معنوی ام، اول کار، یه سری برنامه ها و کارها رو برای خودم میچیدم و چند روزی انجام میدادم اما نمیتونستم به شکل مدام ادامه بدم؛ چون ایمانم رو از دست میدادم .طبیعتا اون کارها یه سری مسکنّ بودند که در بسیاری از اوقات که باید منو از گناه بازمیداشتند، عمل نمیکردند
این دوره واقعا برای بنده مفید بود و امیدوارم بتونم حرکت در این مسیر رو حفظ کنم و ایمانم هرچه بیشتر و بیشتر به برنامه و اهداف اصلی ام بیشتر بشه.
ممنونم استاد، ان شاءالله خداوند خیر کثیر به شما عطا کنه. التماس دعا


محمد حسین دادخواه – طلبه

سلام علیکم
دوره تغییر عادت برای من مفید بود و دیدگاه جدیدی نسبت به مسائل زندگی بهم داد، مثلا در بحث هدف که انسان کوچک‌ترین کارها رو هم طبق هدفش انجام بده…
کلا طرحی که در این دوره بیان شد طرح جامعیه که تقریبا تمام ابعاد زندگی رو پوشش میده و مطابق با میل نفس پیش میره نه به صورت چکشی، که این‌‌ها از نقاط قوت دوره هست.


شیما کاظمی کامیاب – خانه دار(کارشناسی محیط زیست و برق) از کشور کانادا

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای حسینی نژاد و تیم محترمشون
بله این دوره برای من بسیار دوره مفید و پربرکتی بود

من چندین سال هست روی تزکیه نفس و در واقع ترک عادت‌های بد و جایگزین عادتهای خوب تلاشم را میکنم ولی در بعضی از قسمتها اصلا موفق نبودم از جمله تمرکز نماز، انس با امام زمان، هدف، مدیریت زمان….

من در این دوره یادگرفتم با جزئی کردن اهدافم و تعیین لقمه کوچک بتوانم به هدف اصلیم نزدیک شوم. نکته‌ای که بسیار برایم جالب و کمک دهنده بود تعیین کف و سقف برای عادتها بود. واقعا کمکم کرد که عادتم را یک روز هم ترک نکنم و هم نوعی مشوق بود.

مبحث تمرکز نماز برای من بسیار سخت بود و هرکاری میکردم موفق نمیشدم ولی با راهکارهایی که داده شد تونستم پیشرفت داشته باشم.

هدف دیگری که داشتم یادگیری مفاهیم و ترجمه قرآن بود که خودم راههای مختلفی رو امتحان کرده بودم ولی نتیجه بخش نبود ولی با برنامه منسجم و طرق مختلفی که استاد پیشنهاد دادند به لطف خدا به نظرم خیلی میتونه برایم مفید باشه.

هدف بعدی به یاد داشتن امام زمان به طور مداوم در زندگی و انس با ایشان بود که استاد راهنماییهای بسیار خوبی داشتند.
کلا در تمام قسمتهایی که تدریس شد من نکته یا نکته های جدیدی یاد گرفتم و کلا مبحث محبت به اهل البیت (علیهم‌السلام) و به محببین ایشان از جمله همسر والدین بعد نو و تازه ای بود بهش اینطور نگاه نکرده بودم.

و مبحث هدف هم که بسیار جالب بود و اینکه برای رسیدن به اهداف بلند مدتمان به عقب برگردیم و اهداف کلی تعیین کنیم و همینطور به جلو برویم و بصورت جزئی تقسیم بندی کنیم و در جدول الف، ب و ج بزاریم. واقعا راه حل کاربردی هست و فکر میکنم اگر در زندگی اینطور برای اهدافمان برنامه ریزی کنیم خیلی موفقیت آمیز میباشد ان‌شاءالله.

این دوره بسیار کاربردی و عملیاتی بود و به نظرم دلیل موفقیت این دوره دقیقا همین هست. واقعا از دست اندرکاران این دوره و کلا سایت مهندس طلبه بسیار سپاسگزارم و خدا رو بسیار شاکرم که توفیق شرکت در این دوره را داشتم.

اجرتون با آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف


دریا فرهمند – خانه دار (فوق دیپلم حسابداری)

با سلام واحترام
این دوره برای من بسیار مفید وپرفایده بود.
این دوره چند ویژگی خاص داشت که آن را از سایر دوره های موجود متمایز میکند .

از جمله آنها این بود که اولا سعی شده بود مطالبی که ارائه میشود از منابع اسلامی استخراج شود.
دوم اینکه استاد گرامی روش های را که ارائه میدهند خودشان تجربه کرده اند واین باعث شده که به جزئیات وموانع ومشکلات موجود اشراف داشته باشند و راه کارها وروش های عملی در اختیار مخاطبان قرار بدهند.

سوم اینکه در این دوره امکان داشتن ارتباط با استاد گرامی برای پاسخگویی ورفع مشکلات و…وجود دارد که بسیار ارزشمند است.
چهارم اینکه شرکت در این دوره باعث میشود فارغ التحصیلان خود برای ادامه مسیر در تغییر عادات توانمندی پیدا کنند وبه نوعی این دوره مثل آموزش الفباست که بعد از یادگیری شخص توانایی خواندن ونوشتن را دارا میشود.

پنجم اینکه با وارد شدن به این دوره در واقع وارد مجموعه ای از افرادی میشویم که مثل خودمان دغدغه تغییر عادات نا خوب وترک گناه دارند وامکان ارتباط وبهره گیری از تجربیات این افراد وجود داردوچون این مسیر به نسبت سخت است این تنها نبودن وهم مسیر داشتن انگیزه ودلگرمی خاصی به انسان میدهد.

ششم اینکه چینش درس ها و مباحث مطرح شده بسیار به جا ومدیریت شده بودو اینکه تلاش شده که دوره روندی پویا داشته باشد از نکات مثبت آن است.

در آخر باید بگویم که شرکت کردن در این دوره وانجام تکالیف آن در این دو ماه بدون در نظر گرفتن نکات بالا خود به صورت غیر مستقیم وکاملا ناملوس باعث تغییرات مثبت زیادی در زندگی من شده است.
از خداوند میخواهم که به استاد گرامی وهمکاران ایشان توفیقات روز افزون عنایت کند.


طیبه دهقانی – کارمند (کارشناسی ارشد تاریخ)

زندگی همه انسان ها دارای فراز و نشیب های فراوان است، روزهای سخت،روزهای شادی، غصه های ناگهانی و شادی های غیرمنتظره؛ همه ما تجربه هایی داریم که ما را در تمام عمرمان نیازمند مشورت،راهکار و دانستن میکند؛ اگر در این مسیر به خطا برویم چه بسا عمر ارزشمندمان را تباه کنیم پس همیشه در پی یافتن بهترین راه حلها هستیم و بسته به نوع نگاهمان و میزان یقینمان به حضور خداوندی حاضر و بینا،سعی ما بر داشتن راهکارهایی با رنگ خدایی متفاوت میشود.
آنچه مسلم است همه ما در مطالعات،جلسات مذهبی و سخنان بزرگان مسیرهایی برای رسیدن به سعادت را دریافت کرده ایم، نقشه هایی کامل، اما اگر نقشه خوانی ندانیم ارزشمندترین آنها هم نمیتواند ما را به سعادت برساند. دوره بی نظیر تغییر عادت و ترک گناه روش خواندن و فیض بردن از نقشه راه را به جویندگان آن آموزش میدهد.
آنچه دغدغه سالیان عمرمان بود پاسخ داده میشود،کسی باید باشد که رفتن از نقطه”الف” به نقطه “ب” را برای رسیدن به هدف بداند تا بتواند مسیر را گام به گام طی کند و به فضل و عنایت الهی در صورت توفیق حضور در این دوره، این سعادت را خواهید داشت که طی مسیر بیاموزید و آنگاه پرسشهای همه عمر پاسخ خواهند یافت.


زهرا رحیمی – طلبه

‌سلام خدا قوت 💫
اول از همه تشکر از شما به خاطر زحماتی که در این دوره کشیدید و خیلی خیلی خیلی تشکر به خاطر اینکه این دوره رو شما درست کردید
من خیلی اتفاقی اشنا شدم با دوره تغییر عادت و گفتم اینم ی دوره ای مثل بقیه دوره ها و گفتم تاثیری نداره ادم باید خودش ی گناهی رو ترک کنه و….از نظر من بی فایده به نظر میومد ولی من قبلا خیلی تلاش کرده بودم که بعضی گناه ها رو مثل حالا غیبت که خیلی برای من مهم بود را ترک کنم ولی همیشه به شکست ختم می شد
دیگه بعد از کلی فکر کردن به این جمله که اگه واقعا خوب باشه چی تصمیم گرفتم که شرکت کنم که البته الان خیلی خوشحالم که این تصمیم گرفتم
به نظر من علت شکست های من این بود که واقعا راه و روش و مسیر راه خوب بلد نبودم و واقعا تاثیر ی لقمه کوچیکو درک کردم 😅😅
و یکی دیگه از چیزایی که دوره داره اینکه حتی خودتم بخوای گناه کنی دیگه نمی تونی 😅 چون همیشه چک میشی و یکی از نقاط قوت این دوره پیگیری و چک کردن شما در هر روز هست
بعضی چیزا رو ادم ها شنیده اند مثلا تاثیر نماز اول وقت خوب منم شنیده بودم ولی شنیدن با درک کردن خیلی خیلی متفاوته من در این ۴۰ روز که نماز اول وقت میخوندم کاملا تاثیرات نماز اول وقت درک کردم و دیدم 🥰 خدا رو شکر 🙏
این دوره جوری بود که اعضا خانواده منم درگیر شدن و دیگه اونا حتی به من تذکر میدن اگه خدای نکرده ی اشاره ریزم بخوام مثلا برای غیبت بکنم 😅 و همچنین نماز اول وقت خانوادگی شده خدا رو شکر
من تمام بحث های که در این دوره بود رو دوست داشتم ولی قسمت ارتباط با امام زمان 💚 بیشتر از همه چون با انجام خیلی کار های کوچیک میشد امام زمان 💚 حس کرد
و باز هم به خاطر این دوره و زحمات شما متشکرم


خدیجه محمد علیخانی – خانه دار (فوق دیپلم کامپیوتر)

با سلام و احترام
به نظر حقیر،شرکت در چنین دوره ای برای هر انسانی لازم هست،چون زندگی انسان بصورت منظمی جهت گیری می شود.👌
خود بنده،واقعا”در اولین روز شروع دوره،بصورت بدبینانه 😶می گفتم عمرا”من بتوانم حتی ۵دقیقه ورزش انجام دهم😳.مثلا”امروز با چند روز پیش مگر چه فرقی کرده که بخواهم به ورزش پایبند باشم؟🤔😳من که چندین بار شروع کرده بودم اما بطور مستمر ادامه نداده بودم.😔
برایم غیرقابل باور بود که بتوانم🙄😳
اما لطف خداوند بابت شروع حرکتم و انجام مشارطه بعد از نماز صبح راهگشا بود و حتی یکبار هم در این ۴۰ روز از کف یا کپسول اضطراری استفاده نکردم.😊
در مطالب دوره چون لقمه کوچک انتخاب می شود کار راحت تر پیش می رود.👌
مباحث دوره همگی چالش برانگیز است،خصوصا”بحث پیشرفت سلامتی و نوشتن اهداف۱۰ساله👌که به نظرم بصورت خیلی دقیق و کارشناسی مطرح شده که انسان را با انگیزه ی بیشتری ادامه ی مسیر سوق می دهد.
بنده به بحث مشارطه خیلی علاقه پیدا کردم.چون این کار باعث میشه به قولی که به خدای خودت می دهی پایبند باشی و ادامه دهی
📌کانال سوالات پرتکرار و تشکیل گروه هم به کیفیت دوره کمک شایانی می کند.
✍️در پایان از استاد بزرگوار دوره که واقعا”دلسوزانه وقت می گذارند و سوالات دانشجویان را پاسخ می دهند و برادرانه راهنمایی می کنند،کمال تشکر را دارم.🙏🙏
ان شاءلله خداوند ره صدساله را یک شبه نصیب ایشان بفرماید🤲و توحید ناب محمدی را به ایشان عنایت فرماید.الهی آمین


فاطمه کرمی – خانه دار (کارشناسی مدیریت)

بله این دوره تاثیر زیادی روی زندگی من داشته
۱. یاد گرفتن و عمل کردن به بعضی از کارها مثل برنامه ریزی تونست حجم زیادی از استرس من رو کم کنه و من با آرامش بیشتری در طول روز به کارهام برسم ،وبه دنبال اون این آرامش در برخورد هر چه بهتر با همسر و فرزندانم نقش اساسی داشت
۲.ورزش هر روز من باعث شد درد کمری که سال هاست به خاطر اون خیلی کارها رو انجام ندادم وبرای تسکین اون روزی ۶قرص مصرف کردم کاملا قطع بشه و الان دیگه قرص مصرف نمیکنم
۳.در حال حاضر به خاطر کم شدن استرسم خیلی بهتر از قبل برای امور مختلف زندگیم تصمیم گیری میکنم
۴.با شروع منظم مطالعه در روز تونستم کتاب هایی که خیلی وقت بود علاقه زیادی برای خوندن اون ها داشتم ولی به خاطر نداشتن اراده به سراغ اونها نمی رفتم بخونم
۵.با انجام دادن کامل بعضی از کارها دراین دوره احساس میکنم اعتماد به نفسم نسبت به قبل از دوره خیلی بیشتر شده
۶.از زمانی که این دوره شروع شده با انجام بعضی از مستحبات کوچک و تلاش برای انجام ندادن چند گناه برکتی عجیب و محسوسی را در زندگیم مشاهده کردم چه از لحاظ مادی و چه از لحاظ معنوی
اینها نمونه خیلی کوچک از تاثیرات خیلی زیاد وعالی در بازده زمانی کم از این دروه بود که خدمت شما بزرگ واران عرض شد، انشا الله که توفیق ادامه این راه بزرگ و پرفیض از ما گرفته نشود ، والسلام


اشرف خشکبارچی – کارمند (طلبه)

سلام علیکم

این دوره برایم مفید وکاربردی بود مخصوصا فرمایشاتتان واقعا اثر گذاربود خیلی انس گرفته بودم مخصوصا در لحظات خاص روحی ام برایم خیلی تاثیرگذاشت

این دوره مخصوصا مدیریت زمان ،شکر نعمت ،وتحلیل و… برایم تاثیر گذاربود
درکل دوره ای عالی بود از زحمات خالصانه شما نهایت تشکر را دارم
امیدوارم اذیتهای مارا ببخشید
برایتان سلامتی وسربلندی از خداوند متعال مسئلت دارم


عاطفه محسنی تبار – خانه دار

سلام
وقت بخیر

اول اینکه بنده واقعا از این دوره رضایت داشتم…خدا خیر دنیا و آخرت رو روزیتون کنه….
هر چند که شاید مثل خیلی دیگه از دوستان با وجود حضور ۲۴ ساعته دو تا کودک در منزل فرصت مو به مو اجرا کردن و سر صبر دیدن و خوندن رو نداشتم ولی واقعا تاثیر این دوره رو در زندگیم دیدم ….

این دوره من رو از پراکندگی و بی نظمی تا حد زیادی نجات داد….اینکه همیشه کلی چیز تو ذهنم بود و قصد عملی کردن همه ی اون ها رو داشتم (از نقاشی که واقعا مورد علاقه م بود در دوران تجرد بگیرید تا حفظ قرآن و زبان و مطالعه ی متفرقه) که خب مسلمه که با وجود دو تا بچه و مسئولیت خونه این عملی نبوده برام….همیشه بعد از چند وقت از شروع برنامه ریزی ناامید میشدم که ای وای ، من که نتونستم طبق برنامه پیش برم…

این دوره دید منو خیلی باز کرد…که برای هر کاری اولویت تعیین کنم و به قولی با یه دست چند تا هندونه بلند نکنم….
ارزش هام رو بر اساس دین بچینم و بعد تصمیم بگیرم و عملیشون کنم….
واقع‌بین باشم و به این نکته برسم که هر تغییری آروم آروم پیش میاد
به طور کلی واقعا از دوره رضایت داشتم….
عاقبتتون بخیر باشه….


نرگس هادیان – خانه دار (کارشناسی ارشد فلسفه علم)

حاج آقا حسینی نژاد بزرگوار، سلام . وقتتون بخیر. خدا قوت.
قبل از هر حرفی لازم میدونم از زحمات و راهنمایی های جنابعالی در طول این دوره تشکر کنم. برای شخص من دوره تغییر عادت و ترک گناه رزقی بود که هنوز نمیدونم چرا نصیبم شد ولی خدا رو هر روز به خاطرش شاکرم. من خیلی اتفاقی و با راهنمایی یکی از دوستان برای استفاده از فیلم‌های آموزش درس صرف وارد سایت حوزه مجازی مهندس طلبه شدم. وقتی اولین بار تبلیغ این دوره در سایت دیدم اون رو هدیه‌ای از طرف خداوند دونستم که سال‌ها بود به دنبالش بودم.
دوره‌ای که واقعا و بدون اغراق بسیار مفید و سازنده و صد البته متفاوت از دوره‌ها و کلاس‌های مشابه هست.

به نظرم چند نکته سبب مفید بودن این دوره است. اول از همه کاربردی و قابل اجرا بودن این دوره است. این که در کنار نشان‌دادن اهداف متعالی در حوزه‌های مختلف زندگی قدم به قدم راه رو تا رسیدن به اون قله به محصلین نشون میدید و یادمون دادید که چطور با لقمه‌های کوچک و با صبر و پشتکار و توکل میتوان به اون قله‌ها دست یافت از دید من مهم‌ترین ویژگی های این دوره است.

این نکته در واقع در بسیاری از کلاس‌ها و سخنرانی‌ها نادیده گرفته میشه و خود من خیلی از اوقات بعد شنیدن یک سخنرانی و یا شرکت در یک کلاس که در اونها زندگی افراد موفق یا عالمان بزرگ و … به تصویر کشیده میشد و مقایسه اون تصویر با وضعیت و جایگاه فعلی خودم چنان دچار یاس و ناامیدی میشدم که همان تلاشهای محدود رو هم رها میکردم.
دوره حوزه مجازی برای من پر از امید بود، امیدی که چون همراه تلاش هست هر روز بیشتر میشه.

کاربردی بودن و بروز بودن مطالب دوره هم از نکات مثبت این دوره بود. برای مثال بحث کنترل فضای مجازی که هم خیلی مورد ابتلاست و جالب اینکه معمولا افراد کمتر متوجه این اشکال بزرگ در نظم و برنامه‌ریزی‌هاشون هستند

و در آخر اینکه راهنمایی‌ها، پشتیبانی و همراهی شما که تا این حد با دقت و حوصله به سوالات و مشکلات محصلین رسیدگی میکردید از نظر من بهترین ویژگی این دوره بود.
خداوند یار و نگهدار شما استاد بزرگوار باشد. انشاءالله.
یا علی


آرزو سپهر – کارمند (کارشناسی ارشد فیزیک)

با سلام و احترام. قطعا این دوره برای من مفید بوده و از زحمات و حس خیرخواهی شما سپاسگزارم خوش به سعادتتون که با این کار شما چه اجر اخروی را ب ای خودتون ذخیره می کنید.

در مورد تاثیرات این دوره برای شخص من:

  1. قدر زمان را بیشتر بدانم.
  2. جهان بینی بینی و نگرش من به مسایل عوض شده و با توصیه و توضیحات شما تلاش می کنم که همه امور در زندگی را الهی ببینم. مثل روابط با همسر و فرزند. ورزش و سلامتی
  3. عادتهایی که شروع کردم نمی شه گفت موفق کامل بودم ولی نسبت به ۴۰ روز گذشته خیلی بهتر شده.
  4. فقط مشکل من این هست که احساس منزوی و در خود فرورفتگی نسبت به خانواده ام دارم همش احساس می کنم کمتر به انها می پردازم و بفکر خودم و کارهای شخصی هستم و ارز این موضوع ناراحتم چرا که در اینده احتمالا با توجه به حجم کار بالاتر این مساله شاید برای من جدی تر بشه

راحل بابایی – کارشناسی بهداشت عمومی

باسلام
در مورد نظر سنجی خواستم به دوستان بگم اگر دچار روزمرگی هستید، ویا مدت هاست میخواید برنامه ای رو شروع کنید و مدام امروز و فردا میکنید، یا اینکه همیشه با خودتون میگید از یه نقطه ای شروع کنم از یه جای مشخص، این دوره میتونه کمکتون کنه،این دوره مثل یک نیروی محرکه است، شبیه یک تلنگر،یادآوری و کمک میشه که در زندگی هدف داشته باشید و این زمانی که خداوند در اختیار ما قرار داده و فرصتی که یکبار بیشتر نیست بیهوده از دست نرود، اگر چه شاید همه مطالبش براتون جذابیت نداشته باشه و نیاز به ارتقا محتوا هست اما هدفش اینه که ماهیگیری یاد بده نه فقط ماهی بده، جدول ها، تعاریف اولیه مثل لقمه کوچک و.. خیلی خوب بودن و در تمام مسائل میتونید ازش کمک بگیرید،در کل، شرکت در این دوره رو مفید میدونم و شروع به انجام عاداتی کردم و این خودش باعث ایجاد انگیزه است، این دوره کمک می‌کند زمانی رو که شما برای آن برنامه دارید و کارمفید انجام میدهیداحساس موفقیت کرده و انگیزه برای این پیدا میکنید که کم کم از همه لحظات زندگی به نحو احسن استفاده کنید، و سعی میشه مطالب عملیاتی باشند و نه صرفا تئوریک. درآخر تشکر میکنم از استاد محترم و همه کسانیکه برای برگزاری این دوره تلاش میکنند. اجرکم عندالله


معصومه ابراهیمی – خانه دار

این دوره بسیار برای بنده مفید ومثمر ثمر میباشد ،جواب سوال دوم : باعث شد به افکارم هدف بده همچنین برنامه برای زندگی وزنده بودن داشته باشم ،وبرای خوب بودن ترک کردن عادتهای غلط راه درست وصحیح رو اموزش داد،بنظر بنده این دوره برای جوانان ۱۸ و۲۰ سال بسیار عالی خواهد بود چون به اسانی میتوانند شخصیت خود طبق این اموزه ها تربیت کنند،واقعن حسرت میخورم که دوره به پایان هست،اززحمات شما بزرگواران نهایت سپاس رو دارم ،انشاءالله بهترین اجرها رو خداوند بشما عطا کند ،امین


طهورا مهربانی – خانه دار

سلام خسته نباشید
در مورد تکلیف که نظرم در مورد دوره
این است که مفید بوده،
ودر زندگی اگه به خواهی هر هدفی رو دنبال کرد باید اون هدف را تجزیه کرد
واز آسون ترین کار شروع کرد،
تا به موفقیت رسید،
فقط ی نظری که داشتم در مورد ارتباط
با امام زمان بیشتر صحبت بشه وراهکارهای بیشتری بدید، با تشکر فراوان از زحماتتون


عظیمی

با عرض سلام و احترام
۱.دوره ترک عادت دوره بسیار مفیدیه
با توجه به اینکه ارتباط شما با دانشجویان یک ارتباط مستمره.
۲.موارد نماز اول وقت ، محور قراردادن محبت اهل بیت علیه السلام در کارها ، ارتباط با امام زمان علیه السلام ، مدیریت زمان ، و هدف از موارد خیلی خوب دوره است


فرشته ایزدی – طلبه و مدرس

قطعا این دوره تاثیر گذار بوده .
باعث آرامش،نظم ذهنی ،نظم در زندگی، وفاصله گرفتن از سردر گمی شده .
من خودم خیییییییلی دنبال یه استاد برای سوالاتم در این زمینه بودم .خیلی هم دغدغه داشتم و مطالعه و تفکر میکردم ،اما به نتیجه مطلوبم نرسیدم ،این درون همه اون دغدغه هاوسولات رو تا حد زیادی پاسخ داده وبه فعالیتهای معنوی ،خانوادگی اجتماعی و کل زندگی من جهت داده خدا خیرتون بده واجرتون با ایمه اطهار سلام الله علیهم.


فاطمه محمدی – طلبه

سلام

اثرات دوره در زندگی چه بوده؟اولین اثر دوره در زندگی من ایجاد تفکر و اندیشه در مورد خودم واعمال بوده
مدتی بود که سردرگم بودم وبه صورت جزیره ای کارهای می کردم اما اصلا از خودم واحوالم راضی نبودم و مهم این بود که نمی دانستم مشکل کجا است و باید چه انجام دهم.
خیلی دشوار بود
با آشنایی با این دوره تا حدی از این سردر گمی خارج شدم
هنوز کار های زیادی هست که باید انجام دهم
اما الان می دانم کجا هستم و باید چه کنم و این بسیار برایم ارزشمند و آرامش خاطر می آورد
تشکر ویژه از همه ی مسئولان حوزه مجازی مهندس طلبه دارم
آرزو دارم که موفقیت شما همه دوستداران تغییر عادت را کمک نماید
پیروز و موفق باشید